Eğitim

Doğa Koleji Yeniden El Değiştirdi

Türkiye’de uzun zamandan beri en çok dikkat çeken özel okullardan birisi olan Doğa Koleji, 2019 yılında el değiştirmişti. 52 okul ve 48 franchiseden oluşan ve 100’ü aşkın kampüste eğitim hizmeti veren Doğa Koleji, 2019 yılındaki satış sonrası İstanbul Teknik Üniversitesi ETA vakfı tarafından Can Eğitim Kurumu’na satıldı. Kolej 2016 yılında Fethi Şimşek tarafından Saçaklıoğlu ailesine satılmıştı.

Doğa Koleji Can Eğitim Grubu’na Devredildi

Kolej için yapılan yeni açıklamada ise yeni bir satışın daha yapıldığı belirtildi. Can Eğitim Grubu’na satışı yapılan kolej, bundan sonraki süreçte yeni bir yapılandırma içerisine girecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi önemli kurumlara sahip olan Can Eğitim Grubu, kolejin geleceğine yönelik yeni planlarıyla kolejin eski günlerine ulaşması için çalışacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.N. Alpaslan Parlakçı, “İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak kolejin daha büyük başarılara imza atması için heyecanla çalışacağız. Yapılan bu stratejik ortaklık doğrultusunda kolej, akademik kadrosu ve öğrencileri ile Türkiye’nin tek uluslararası kurumsal akreditasyonuna sahip üniversitesi olan Bilgi’nin yüksek nitelikli akademik sisteminin bir parçası olacaktır.” dedi.

Başa dön tuşu