Ekonomi

Doğalgaz Yardımında Ödemeler Başladı

Türkiye’de yükselen doğalgaz fiyatlarına ek olarak ihtiyaç sahibi ailelere yapılacağı duyurulan doğalgaz desteği için ödemeler başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık imzasıyla yapılan açıklamalarda 230 bin haneye senelik olarak yapılacak desteklerin ilk taksitinin ödenmeye başlandığı belirtildi. Toplamda 85 milyon liralık destek sağlanacağını aktaran Bakan Yanık, bu açıklamasıyla doğalgaz yardımı ödemesi alacağı kesinleşen ailelere de duyuru yaptı.

Doğalgaz yardımları 450 liradan başlıyor

Yazılı olarak yapılan açıklamalarda 230 bin hanenin doğalgaz yardımından yararlandığı ve doğalgaz desteği için başvuruların e-devlet üzerinden alınmaya devam ettiği ifade edildi. 450 liradan başlayan yardımlarda en üst limit 1150 lira olarak belirlendi.

2 taksit olarak gerçekleştirilen ödemelerde kişiler alacakları bu tutarları 225 lira ile 575 lira olarak 2 taksit halinde alacak. Başvuruların sona ermediğini de aktaran Derya Yanık, vatandaşların e-devlet üzerinden başvurularını yapabileceği ve başvurusu onaylandığında PTT üzerinden faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabileceğini söyledi.

Başa dön tuşu