Siyaset

ECZACILIK FAKÜLTESİ BAFRA’NIN HAKKIDIR

EN SADE HALİ İLE SÜRECİ ANLATMAYI BİR BORÇ BİLİYORUZ…

– Arslan ailesi devlete bir orta öğretim okulu yapma kararı veriyor fakat çevre ısrarı ile işi Fakülteye çeviriyor.

– Fakülte bitince 19 Mayıs Rektörü İşletme Fakültesini uygun görüyor ve senato kararı vererek onaylıyor.

– Rektör, işletme fakültesinin fazla öğrenci toplamayacağını öne sürerek sağlık bilimleri fakültesine çevrilmesini teklif ediyor ve aile bunu da onaylıyor.

– Rektör, aileyi Samsu'na çağırarak eczacılık fakültesi müjdesi veriyor. Fakat siyasi problemlerin çözülmesi şartını koyuyor. Aile buna sevinerek tamam diyor çünkü ailenin en büyüğü eczacı Saffet Arslan.

– Aile yök başkanına durumu arz ediyor ve akabinde yök başkanı rektörü arayarak senatoyu toplamasını, Bafra işletme fakültesini kapatıp Bafra Eczacılık Fakültesininin açılma kararını göndermelerini istiyor.

-Rektör senatoyu toplayarak bu kararı aldırıyor fakat Bafra ibaresini koydurmuyor.

– Orhan Kırcalı vekilimiz de çıkan kararı birkaç milletvekili ile güçbirliği yaparak Cumhurbaşkanına onaylatıyor.

– Rektör de 40 yıllık prestijli bir Tıp Fakültesine sahip bir üniversiteye bu zamana kadar alınamamış eczacılık fakültesinin üzerine konarak Samsunda kalması için aileyi başka bir sürü saçma seçenekler ile ikna etmeye, sessiz kalmaya ve basına bir açıklama yapmamaya zorluyor.

Arslan ailesi yaklaşık 1.5 yıldır paralarını, zamanlarını ve hatta sağlıklarını kaybettiler. Ve hiçbir vergi avantajları da olmayacağını bildikleri halde bu işi yaptılar ve sonucunda kullanıldılar. Miktarını söylersek kırılacaklarını bildiğimiz için açıklayamıyoruz.

Arslan ailesi Eczacılık Fakültesini Bafranın gurur meselesi olarak görüyor. İşte bu sebepten, ECZACILIK FAKÜLTESİ BAFRA'NIN HAKKIDIR diyorlar ve diyoruz.

ECZACILIK verilmiyorsa Ziraat Fakültesi ,Tarla bitkileri, Seracılık yada sulama gibi bölümler gelsin diyenlere de şunu söylüyorlar. Bafra neyi isterse biz razıyız. 
Ama Bafra isterse, 
onlar değil…

Başa dön tuşu