Ekonomi

Ekmek ve Sigara için karar alındı!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bakkallar hakkında hazırlanan yasa teklifi TBMM’ye sunuldu. Yapılan açıklama sonucu açıklanan yasa teklifinde zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri yalnızca bakkallar satacak ifadesi bulunuyor.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bakkalların sorunuyla ilgili çalışma yürüttükleri ve konu hakkında hazırlanan yasa teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde olduğunu belirtip, zincir marketlerin ekmek ve sigara satamayacağı ve bu ürünleri sadece bakkalların satacağını söyledi. Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası 27. Olağan Genel Kurulunda konuşma yapan TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapılan açıklamada bakkalların yaşadığı sorunlarla ilgili çalışma ürütüldüğü söylendi.

0x0 1641741747284

Ekmek ve sigara satılmayacak mı?

Bendevi Palandöken tarafından yapılan açıklamada bakkalların taleplerini karşılamak ve sorunlarını dile getirmek amacıyla çaba gösterdiklerini belirterek devletin en üst kademesiyle konuşup bu meselelerle ilgili önemli çalışma yaptık. Yasa Mecliste. Eğer yasa onaylanırsa zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Sadece bakkallar satacak. Açma ve kapatma saatleri yıllardır söylediğimiz gibi olacak. Ama pazar günleri AVM’ler ve zincir marketlerin açılmamasıyla ilgili çözülmemesinin en önemli sebebi bu işi yapan insanların ticaretten anlamaması gibi birşeydir dedi.

Başa dön tuşu