Güncel

Eko İklim Zirvesi Fuarı’nda Gündem İklim Değişikliği Olacak

Son yılların en büyük küresel tehlikelerinden birisi olacak iklim değişikliği, Ankara’da gündeme alınacak. EKO İKLİM: Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi / Fuarı adı ile duyurusu yapılan etkinlik, Çankaya’daki ATO Congresium’da gerçekleşecek. Yapılan tanıtım ile birlikte geri sayımın başladığı etkinlik, uluslararası alanda dikkat çekmiş durumda. Türkiye’nin yanı sıra küresel olarak pek çok katılımcı iklim değişikliği üzerine çalışmalarıyla fuarda yer alacak.

Ankara Ticaret Odası Öncülük Edecek

EKO İKLİM: Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi / Fuarı, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde gerçekleştirilecek. Etkinliğe Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşu destek sağlayacak. İklim değişikliği odağında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak zirve, Gönüllü İklim Elçileri için de özel tanıtımlar yapılarak daha fazla kişinin katılımı sağlanacak.

Eko İklim Zirvesi Fuarı’na 25 Bin Kişi Bekleniyor

ATO Congresium’daki zirve ve fuara bu yıl 25 binin üzerinde ziyaretçinin katılması bekleniyor. Dolu bir programın hazırlandığı etkinlikte, 150 konuşmacı yer alacak. Konuşmaların yanı sıra özel workshoplar, eğitimler, sunumlar, konserler de düzenlenecek.

etkinlik
Zirveye destek veren kurum ve kuruluşlar

Türkiye’nin Karbon Vergisi Ele Alınacak

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin imza attığı Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı ve Paris İklim Anlaşması kapsamındaki durumu da değerlendirilecek. Anlaşma gereğince 2050 yılına kadar 60 milyar Euro’luk bir karbon vergisi ile karşı karşıya olan Türkiye’de hedeflere ulaşabilmek adına yapılması gerekenlere yönelik öneriler verilecek.

Zirve/Fuar için hazırlanan tanıtım ise şöyle;

Eko İklim Zirvesi
Eko İklim Zirvesi

Başa dön tuşu