Ekonomi

Ekonomi Ve Siyaset Gündemi Bugün Yoğun

Ekonomi ve siyaset gündeminde günün öne çıkanları arasında yasama ve yürütme alanındaki değişimler dikkat çekiyor. Yapılan açıklamalara göre muhalefet partisi liderleri bugün Ankara’da bir araya gelecek.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Liderler Buluşması olarak adlandırılan toplantıda Türkiye’deki son gündemi değerlendirecek. Toplantının bugün Ankara’da 19.15’te başlaması bekleniyor.

Ekonomi Gündeminde Neler Var?

Günün ekonomi gündemindeyse iki önemli gelişme var. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati bugün toplantıya katılacak. Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı olarak duyurulan toplantı İstanbul’da 14.00’te yapılacak. 

Ekonomi gündeminin bir diğer önemli gelişmesi ise Bursa’da yaşanacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa’da metro ve hızlı tren üstyapı şantiyelerinde incelemelerde bulunacak.

Dünya diplomasisinde ise Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim ana Gündem olmaya devam ediyor. 

Başa dön tuşu