Ekonomi

Ekonomist Necmettin Batırel Altında Büyük Yükseliş Bekliyor

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası, 26 Ocak tarihinde yapacağı toplantı sonrası faiz kararını açıklayacak. 26 Ocak tarihinde faiz artıracağını belirten ekonomist ise bu tarih sonrasında altın fiyatlarında yukarı yönlü hızlı bir yükseliş yaşanacağını söyledi.

Gram altının 1000 TL’yi aşacağını ifade eden ekonomist, tüm dünya genelinde Amerika Merkez Bankası tarafından yapılacak faiz artışı sonrası olumsuz bir ekonomik tablonun ortaya çıkacağını söyledi.

26 Ocak Kritik Tarih

Yaşanan bu olaylar sonucunda 26 Ocak 2022 tarihini kritik bir gün olarak belirleyen Ekonomist Necmettin Batırel, televizyon programında yaptığı bu açıklamaları ile tüm Türkiye’de gündem yarattı.

“Amerika Tahvilleri elden çıkarılıyor. Elden çıkarıldığı için altın bundan olumsuz etkileniyor. Altının enflasyona karşı koruma özelliği var. Böyle bir savaş ortaya çıkarsa ons altın 2200-2400 dolara yükselebilir. Bunu unutmayalım. Altıncıların şu an beklemeleri lazım. Düşük fiyattan alım yapılabilir. İleriki süreçte altının gramı 1050 lirayı görüp aşabilir. O yüzden beklemelerini tavsiye ediyorum. Sabretsinler” diyerek konu ile ilgili değerlendirmelerini noktalayan Ekonomist Necmettin Batırel, özellikle altına yatırım yapan kişilerin bu tarihi beklemesi gerektiğini ve yaşanacak yükseliş ile birlikte altın yatırımlarından çok daha yüksek bir gelirin elde edilebileceğini söyledi.

Başa dön tuşu