EkonomiKripto Paralar

El Salvador 410 Bitcoin Daha Satın Aldı

Orta Amerika ülkesi El Salvador, BTC fiyatları düşüşü sonrası yeni bir alım daha yaptı. En son 26 Temmuz 2021’de 37 bin doların altında işlem gören BTC sonrası El Salvador merkez rezervine 410 Bitcoin (BTC) eklendi. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, 410 BTC alımının 15 milyon dolara karşı yapıldığını ve işlem fiyatının BTC başına yaklaşık 36,585 dolara denk geldiğini doğruladı.

2021’de Yasal Hale Gelmişti

El Salvador’da 7 Eylül 2021’de Bitcoin enflasyonun üstesinden gelmenin bir aracı olarak yasal hale getirilmişti. Bugüne kadar hızlı bir şekilde (özellikle de piyasada anlık bir fiyat düşüşü olduğunda) stratejik olarak alımlar yapıldı ve toplam BTC miktarı 1.801’e ulaştı.

El Salvador en son satın aldıkları Bitcoin’i ortalama 36,585 dolardan aldıklarını ve bazı insanların gerçekten ”ucuza” satış yaptığını söyledi.

Crypto.com’dan alınan rapora göre, El Salvador’un BTC’yi benimseme hareketini taklit eden bir çok ülke sayesinde, küresel kripto pazarının 2022’nin sonuna kadar bir milyar kullanıcıya ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor.

El Salvador Bitcoin Alımı
Kripto sahiplerinin aylık büyümesi. Kaynak: Crypto.com

Başa dön tuşu