Otomobil

Elon Musk, Tesla Otomobillerinin Fiyatlarının Düşebileceğini Açıkladı

Tesla'nın CEO'su Elon Musk sosyal medya hesabından otomobil fiyatlarına ilişkin paylaşımda bulundu.

Elon Musk son günlerde sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma girişimleri ve sonrasında satın almaktan vazgeçmesi nedeniyle gündemden düşmüyor. Musk’ın satın alma girişimini askıya aldığını açıklamasından sonra Twitter Musk’a dava açmaya hazırlanıyor. Tüm bu gelişmeler devam ederken Elon Musk diğer şirketlerinde çalışmalara devam ediyor. Elon Musk’un CEO’luk koltuğunda oturduğu Tesla’nın ürettiği araçların fiyatları hakkında açıklamada bulundu. Yaptığı paylaşımda Tesla’nın otomobil modellerinin fiyatlarının düşebileceğini belirtti.

”Enflasyon Sakinleşirse Tesla Otomobillerinin Fiyatlarını Düşürebiliriz”

Elon Musk Twitter’da kendisine yöneltilen ”Pandemi veya tedarik zinciri konularından sonra araba fiyatlarını düşürme planlarınız var mı?” sorusuna ”Enflasyon sakinleşirse araba fiyatlarını düşürebiliriz.” yanıtını verdi. Musk verdiği cevapla birlikte global olarak enflasyon düşüşü olması durumda Tesla otomobillerinin fiyatlarının düşebileceğinin sinyalini vermiş oldu.

Otomobil Fiyatları Neden Artıyor?

Dünya genelinde otomobil piyasasında fiyat artışları söz konusu. Bu artışın pek çok sebebi var. Global enflasyon artışı, pandemiyle başlayan tedarik ve üretimdeki aksamalar, çip krizi, Ukrayna-Rusya savaşı gibi pek çok etken otomobil fiyatlarında artışa neden oldu. Ülkemizde ise dünyadaki bu gelişmeler ile birlikte döviz kurlarındaki artış da otomobil fiyatlarının yükselmesine yol açtı.

park eden arabalar

Başa dön tuşu