Teknoloji

Elon Musk Twitter’ı Alma Konusunda Kararlı

Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk geçtiğimiz aylarda sosyal medya ağı kurabileceğine yönelik mesajlarıyla dikkat çekmişti. Bu açıklamaların hemen ardından ise Twitter’ın hisselerinin büyük bir bölümünü satın aldı. Bu hamle büyük dikkat çekerken Elon Musk’ın Twitter için farklı planlarının olduğu ortaya çıktı. Sosyal ağın tüm hisselerini almak isteyen ünlü CEO, bu hamlesiyle piyasaları alt üst etti. Ancak gündemde Elon Musk’ın talebinin reddedileceğine yönelik çeşitli haberler yer almaya başladı. Bu gelişmelerin üzerine yeni bir açıklama yapan Elon Musk, talebinin reddedilmesi halinde B planının olduğunu söyledi.

Elon Musk Twitter’da Kararlı!

“Teklifim reddedilirse B planım var” diyerek Twitter’dan kolay bir şekilde vazgeçmeyeceğini açıklayan Elon Musk, şu anda 41 milyar dolarlık teklifine cevap bekliyor. Satışın onaylanması halinde başarılı ismin daha önce yaptığı açıklamalar doğrultusunda Twitter, ifade özgürlüğünün daha da arttığı bir platform haline dönüşmesi mümkün. “İfade özgürlüğüne izin veren kapsayıcı bir platform olmalı” diyerek Twitter ile ilgili düşüncelerini aktaran Elon Musk, yüksek teklifine olumlu dönüş yapılmasını bekliyor.

Teklif ile ilgili Twitter CEO’su Parag Agrawal tarafından yapılan açıklamalarda ise teklifin değerlendirildiği ifade edildi. Elon Musk şu anda şirketin yüzde 9,2’lik payına sahip durumda. Kalan yüzde 91,8’lik kısım için de harekete geçen Elon Musk, yüksek satın alam bedeliyle cömert bir teklif yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu