Kripto Paralar

Elon Musk’ın Minik Jesti, Dogecoin Değerini Yükseltti!

Günün erken saatlerinde Elon Musk, CEO koltuğunda oturduğu elektrikli otomobil devi Tesla’nın Texas Gigafactory fabrikasının açılış etkinliğinde sahneye çıktı. Şirketin gelecek vizyonu, Cybertruck, Tesla Bot ve daha birçok ürünü hakkında bilgi veren Musk; yaptığı küçük bir jest ile yine kripto para dünyasını hareketlendirdi.

Tesla’nın patronu olmasının yanı sıra bir Dogecoin hayranı olarak da anılan Elon Musk, bu lansman etkinliğini “dünyanın en büyük partisi” olarak nitelendirmişti. Pek çok katılımcı için öyle de oldu… Neon ışıklarla dolu Cyber Rodeo isimli parti, binlerce misafire ev sahipliği yaptı. Etkinlik sırasında katılımcılar, dronelar tarafından oluşturulan bir Dogecoin maskotunu gökyüzünü gördü.

Etkinliğe katılan birçok kişi, gökyüzünde beliren Shiba Inu’yu başta Twitter olmak üzere çeşitli sosyal medya kanallarından paylaştı. Bunun üzerine popüler meme coin, hızlı bir yükselişe geçti. Kısa sürede yüzde 5’in üzerinde artış gösteren Dogecoin, bir müddet 0.1527 dolar seviyesinde kaldı. Şu anda ise son 24 saatlik ortalamaya göre yaklaşık yüzde 2’lik artışla 0.1487 dolar bandına geri döndü.

Elon Musk’ın Twitter Macerası ve Dogecoin

Elon Musk, bu hafta popüler sosyal medya platfromu Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın aldığını açıkladı. Bunun üzerine şirketin en büyük hissedarı olan Musk, yönetim kuruluna da katıldığını bildirdi. Pek çok kullanıcı, bu gelişmenin Dogecoin’e de yarar sağlayacağını düşünmeye başladı. İddialara göre Musk’ın sıradaki hedefi, platformda Dogecoin ile bağış seçeneğini aktif etmek. Zira Twitter, Bitcoin ve Ethereum bağış opsiyonlarını zaten kullanıcılara sunmuştu. Bunun yanına bir de DOGE entegrasyonu geleceği tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu