Teknoloji

Elon Musk’ın Twitter Hesabının Kapatıldığı Haberleri Gerçeği Yansıtmıyor

Twitter'ın Elon Musk'ın hesabını kapattığı iddia ediliyordu. İddialara gerçeği yansıtmadığı çok kısa sürede belli oldu.

Elon Musk geçtiğimiz Nisan Ayı’nda Twitter’ı satın almak için girişimler başlamıştı. Uzun süren pazarlıklar, bot hesapların durumu gibi sebeplerden dolayı satın almak işi gittikçe karmaşıklaştı. Son olarak Elon Musk’ın Twitter’ı almaktan vazgeçtiği iddiaları üzerine Twitter’ın da Musk’a 1 milyar dolar değerinde tazminat davası açacağı iddia ediliyor. Tüm bu gelişmeler devam ederken sosyal medya Elon Musk’ın Twitter hesabının kapatıldığı iddiasıyla çalkalandı. Oysa işin gerçeği çok kısa sürede ortaya çıktı.

elon musk 1

Kapatılan Hesap Elon Musk’ın Hesabı Değil

Twitter belirli aralıklarla bot kullanıcılar ile birlikte kurallarını ihlal eden kullanıcıların hesabını kapatıyor. Elon Musk’ın Twitter’ı almaktan vazgeçtiği süreçte hesabının kapatıldığı iddiaları büyük yankı uyandırdı. İşin aslı ise oldukça farklı.

Kapatılan hesabın kullanıcı adı @eIonmusk iken Elon Musk’ın Twitter hesabındaki kullanıcı adı ise @elonmusk. İlk bakışta her iki kullanıcı adı da aynı gibi gelebilir. Oysa kapatılan kopya hesap Musk’un kullanıcı adında kullandığı ‘küçük L’ harfi yerine ‘Büyük I’ kullanarak Elon Musk’ın hesabıymış izlenimini oluşturuyordu. Zaten Elon Musk’ın Twitter profiline girildiğinde herhangi bir sorun olmadığı görünüyor.

Başa dön tuşu