Teknoloji

Elon Musk Twitter Üzerinden Twitter İle Alay Etti

Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter'ı satın alma işlemlerini askıya aldığını açıklamıştı. Açıklamanın yankıları sürmeye devam ediyor.

Tesla, Space x, Neuralink şirketlerinin CEO’su Elon Musk Twitter’ı almak istediğini ve 44 milyar dolar gibi devasa bir bütçeyi gözden çıkardığını belirtmişti. Geçtiğimiz Nisan ayında anlaşma sağlanmış ve yıl sonuna doğru Twitter’ın Elon Musk’a satılması bekleniyordu ancak işler düşünüldüğü gibi ilerlemedi. Musk sosyal medya platformu olan Twitter’daki bot hesapların ne kadarlık bir orana sahip olduğu konusunda şüpheleri olduğunu ve şirket tarafından yapılan açıklamaları tatmin edici bulmadığını belirtti. Son olarak da geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın alma girişimini askıya aldığını açıkladı.

”Twitter’ı Zorla Satın Almam İçin Adım Atıyorlar”

Elon Musk’ın satın alma işlemini askıya aldığını açıklaması üzerine Twitter’ın Elon Musk’a 1 milyar dolarlık dava açacağı iddia ediliyor. Elon Musk ise yaşanan gelişmelere Twitter üzerinden paylaştığı alaycı bir paylaşım ile cevap verdi. Paylaşdığı görselde ”Twitter’ı satın alamayacağımı söylediler. Sonrasında bot hesaplar konusunda bana bilgi vermediler. Şimdi de Twitter’ı zorla satın almam için yasal adımlar atıyorlar. Bana bot hesaplarla ile ilgili vermedikleri net bilgileri şimdi mahkemede açıklayacaklar.” ifadelerine yer verdi.

Twitter Çalışanlarına Elon Musk Yasağı Getirdi

Elon Musk’ın satın alma girişimi askıya aldığını açıklaması sonrası Twitter çalışanlarına konuyla ilgili uyarılarda bulundu. Şirket tarafından çalışanlara iletilen duyuruda yasal sürecin devam etmesi nedeniyle bu konuda herhangi bir yorum ya da paylaşım yapmamaları gerektiğini belirtildi.

Başa dön tuşu