Ekonomi

Emeklilerden 2 bin 500 TL İkramiye Talebi 

Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenleme ile emekli vatandaşların her bayram öncesi ikramiye alması kararı verildi. Alınan karar sonrasında her iki bayram öncesinde emeklilere başlangıçta 1000 TL sonrasında ise yapılan artış ile 1100 TL ödeme yapılmaya başlandı. Türkiye’de emekli olan tüm vatandaşları kapsayan düzenlemeler, 2022 yılında artan enflasyon ile birlikte yetersiz görülmeye başlandı. Bu nedenle 2022 yılında yapılacak ödemelerde ikramiye tutarlarının arttırılması isteniyor.

TÜED’den İkramiye Talebi

Konu ile ilgili yeni bir açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün emekli vatandaşlar için verilen emekli ikramiyelerinde artışa gidilmesi gerektiğini vurguladı. Enflasyon ile birlikte alım gücü düşen emekli vatandaşların ikramiye ile daha iyi bir şarta sahip olabileceğini söyleyen başkan Ergün hükümete yaptığı çağrıda Ramazan Bayramı öncesinde 2500 TL’lik bir ikramiye ödemesinin mecliste kararlaştırılmasının istedi.

Ergün, “Emeklilerimiz, bayram öncesi çarşıda pazarda, torbasını ve filesini doldurmak istiyor. Çocuklarına, torunlarına mahcup olmamak istiyor. İhtiyacını alabildiği bir bayram geçirmek istiyor. Bayram ikramiyesi bunun için önemli bir fırsattır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz ömürlerini bu ülkenin imar ve inşasına harcayan, bu ülkenin annesi ve babası olan emeklilerimizin yüzünü güldürecek bir rakamı, bayram müjdesi olarak açıklamasıdır. Milyonlarca emeklimiz bu müjdeyi beklemektedir” dedi.

Başa dön tuşu