Güncel

Engellilerimize, engelsiz bir yaşam sağlama arzusu içerisindeyiz

Ünyeli engelli vatandaşlar, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın düzenlediği iftar programında bir araya geldi. Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programında konuşan Belediye Başkanı Tavlı, “İnsanın Allah katındaki değerinin fiziksel özellikleriyle değil, gönül zenginliğiyle ve amelleriyle belirlendiğini öğreten bir dinin mensuplarıyız.” dedi. 

-“Birlik ve beraberliğimiz daim olsun”-

Konuşmasına engelli vatandaşların ramazan ayını kutlayarak başlayan Başkan Tavlı, “Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Paylaşma, dayanışma, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve saygının doruğa ulaştığı bu mübarek ayda sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Rabbim oruçlarımızı kabul eylesin.” diye konuştu.

-“Engellilerimize, engelsiz bir yaşam sağlama arzusu içerisindeyiz”-

Son yıllarda yapılan düzenlemelerle engellilerin yaşam standartlarının arttırıldığını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Engellilere yönelik yapılan yasal düzenlemeler ve fiziksel iyileştirmeler sonucunda engelli vatandaşların artık eskiye göre çok daha fazla evlerinden çıkarak iş ve sosyal hayata katılıyorlar. Bizlerde imkanlar doğrultusunda, kanunlar çerçevesinde engellilerimize, engelsiz bir yaşam sağlama arzusu içerisindeyiz.” dedi.

İftar programına Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Mahmut Bek, Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü (ÜNBEGDER) Başkanı Nihat Yerlikaya, engelliler ve aileleri katıldı.

Başa dön tuşu