Ekonomi

EPGİS akaryakıt indirimini resmen duyurdu!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Twitter adresi üzerinden de duyurulan yeni gelişmede, bu geceden itibaren benzin ve motorin fiyatlarında düşüş yapılacağı belirtildi. Dolar – TL kurundaki ani artış sonrasında fiyatlarda kısa süre içerisinde yüksek oranlarda zam yapılmıştı. 11 TL seviyelerine kadar gerileyen kur sonrasında ise indirim haberleri de EPGİS tarafından arka arkaya duyurulmaya başlandı.

23 – 24 Aralık tarihlerinde benzin ve motorine ne kadar indirim yapılacak?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Twitter açıklamasına göre benzin litre fiyatında 1,63 TL, motorin litre fiyatında ise 1,65 TL’lik bir indirim uygulanacak. İndirimler ise 24 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak.

EPGİS akaryakıt indiriminde dikkat çeken detay!

EPGİS tarafından yapılan açıklamada konuyla ilgili önemli bir detay da açıklandı. Açıklamada benzin ve motorin için yapılacak indirimde indirimin pompaya yansıtılmayacağı belirtildi. Düşüş ÖTV’ye yansıtılacak. Hatırlanılacağı üzere yüksek artışlar sonrasında ÖTV’ler sıfırlanmıştı. Kurdaki düşüş devam ederse ilerleyen dönemlerdeki indirimler pompaya da yansıtılmaya başlanacak.

Başa dön tuşu