Şirket Haberleri

Ereğli Temettü Ne Zaman Yatacak? Ereğli Temettü Hesaba Yatmadı!

Ereğli temettü hesaplara ne zaman yatacak, Ereğli temettü hesaba yatmadı gibi çok farklı sorgulama son dönemlerde borsanın en popüler gündemlerinden birisi haline geldi. Ancak bu tür temettü ödemelerinde özellikle tek seferde ödeme yapılmadığından dolayı, yatırımcıların bu duruma dikkat etmesi gerekiyor.

Planlanan ödemeler kademeli bir şekilde ödendiğinden dolayı tüm yatırımcılar ve temettü almaya hak kazananlar için tek seferde, aynı gün ve saat içerisinde temettü ödemesi yapılmıyor. Ereğli temettü ne zaman yatacak, Ereğli temettü hesaba yatmadı gibi sorunlara sahip olan yatırımcıların da bu duruma göre bir beklenti içerisinde olması gerekiyor.

Ereğli Temettü Ne Zaman Yatacak?

Temettü ödeme kararının kesinleşmesi ve genel kurul tarafından onaylanması ile birlikte Ereğli temettü ödemeleri başladı. 23 Mart tarihi itibari ile Ereğli temettü hesaplara gönderilmeye başlandı. Yatırımcıların büyük bir bölümüne yapılacak ödemelerde 41.5 milyar liralık büyük bir aktarım gerçekleştirilecek. Bu kadar yüksek bir ödemenin tek seferde yapılabilmesi pek mümkün olmadığından dolayı da kademeli bir şekilde tüm yatırımcıların hesaplarına ödemeler gönderiliyor. 23 Mart tarihinde 15.5 milyar liralık ödeme yapan Ereğli’de bu miktarın 7.4 milyar lirası halka açık hisseleri elinde bulunduran yatırımcılara yapıldı.

Ereğli Temettü Hesaba Yatmadı!

Ereğli temettü hesaba yatmadı şeklinde sorunlara sahip olan kişilerin belirtilen ödeme tarihleri doğrultusunda bu hafta içerisinde hesabını kontrol etmesi yeterli olacak. Şirket planlamalarına göre önümüzdeki hafta sonuna kadarki süreçte ödemelerin tamamlanması hedefleniyor. Yatırımcılar Ereğli web sitesi üzerinden de durumu kontrol edebilir.

Başa dön tuşu