Siyaset

Erhan Usta’dan Flaş Açıklamalar

Erhan Usta Twitterdan Yaptığı Açıklamalarda 

1-Küresel anlamda korku ve panik yaratan koronavirüs salgını sadece insan sağlığını etkilemekle kalmamış, finansal piyasaları, reel sektörü ve toplum hayatını adeta felç etmiştir. Koronavirüs, ilaç, tıbbi malzeme ve cihaz gibi sektörlerin stratejik önemini de hatırlatmıştır.

2-Koronavirüsün girdiği her yerde, tıbbi malzeme ve cihazlarda kendi kendine yetebilen ülkelerde bile, insanlar en basitinden maske, eldiven, dezenfektan temin edememeye başlamış; solunum cihazları yetersiz kalmış, insanlar bilinci açık bir şekilde acı içinde ölmeye başlamıştır

.3-Samsun’da medikal sanayiyi geliştirmek için verdiğimiz önergeleri reddeden, kanun tekliflerini görmezden gelen, seçim öncesi “Cumhurbaşkanının talimatıyla buradayız” diyenler, MEDİCLUST’tan desteğini çekenler, umarım işin şaka olmadığını ve stratejik önemini şuan anlamışlardır!

4-Biyolojik silahların, konvansiyonel silahlardan daha tehlikeli olabileceği bu salgınla görülmüş, ülkemizde savunma sanayi gibi medikal aletler sektörünün de derhal organize edilerek desteklenmesi gerektiği anlaşılmıştır. Samsun’da bu potansiyel ve tecrübe vardır.

5-Bu anlamda, Samsun’da “Medikal Kümelenme” önerileri hükümet tarafından acilen dikkate alınmalı ve gereği bir an önce yapılmalıdır.  Bilinmelidir ki, Samsun’da müteşebbis, her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır! Yeter ki hükümet işin üzerine eğilsin ve üzerine düşeni yapsın.

6-Özetle, tıbbi alet ve medikal malzeme üreticilerinin çatı organizasyonu olan MEDİCLUST A.Ş. devlet tarafından desteklenmeli; ülkemizin bu salgınla mücadelede ve orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu ürünleri üretecek organizasyona bir an evvel başlanılmalıdır.Dedi

Başa dön tuşu