Güncel

Et ve Süt Kurumu Taşeron Maliyeti Belli Oldu

18 mağaza ile hizmet veren Et ve Süt Kurumu, her yıl ihaleye çıkarak taşeron çalışan hizmeti veriyor. 2018 yılı itibariyle zarar açıklamaya başlayan kurumda, en son olarak 222 milyon 991 liralık zarar açıklanmıştı. Kurum bünyesinde çalışan üst düzey yöneticilerin 3 maaş aldığı da yapılan araştırmalar ile ortaya çıkarılmıştı.

Et ve Süt Kurumu hakkında tartışılan bu iddialar gündemdeki yerini korurken taşeron çalışanlar için ödenecek yeni yıl miktarı ortaya çıktı. Kuruma bağlı olmak üzerek 12 ay boyunca çalışacak 568 taşeron çalışan için süreç tamamlandı. 2023 yılına kadar çalışmalarını sürdürecek olan çalışanlar için kurum 38 milyon 134 bin 141 liralık ödeme yapacak.

Et ve Süt Kurumu’nda Maliyetler Yükseldi

Et ve Süt Kurumu’nda çalışması için alınan taşeron işçilerin 164 tanesi Ankara’da, diğerleri ise diğer kurum müdürlüklerinde istihdam edilecek. Çalışanların üretim, satış mağazaları, soğuk depolardaki yükleme ve boşaltma işlemleri, taşımacılık ve temizlik gibi farklı alanlarda istihdam edileceği açıklandı.

İhaleyi kazanan şirkete verilecek olan ücretlerde 38 milyon gibi yüksek bir ödemenin yapılacak olması, Et ve Süt Kurumu’nun yeniden ülke gündeminde yer almasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu