Ekonomi

Eti Gübre Gübre Fiyatlarını İndirdi! DAP Gübre Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde %30 oranında indirim yapılan gübre fiyatlarına bir indirimde Eti Gübre’den geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda DAP gübre fiyatında ve amonyum sülfat gübresinde indirim yapıldığı belirtildi.

İndirim sadece belirli bölgeler ile sınırlı olurken 16 Şubat 2022 tarihi itibari ile İç Anadolu, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerine özel olarak gübre fiyatlarında indirime gidildiği ifade edildi.

Eti Gübre Gübre Fiyatları Kaç Para Oldu?

Eti Gübre fiyatları için yapılan indirimlerde yaklaşık yüzde 20 oranında bir düşüş yapıldığı belirtildi. İki çeşit gübre için yapılan indirim fiyatların daha uygun seviyelere düşmesini sağladı. İndirimlerde özellikle Akdeniz, Doğu ve İç Anadolu bölgelerindeki çiftçilerin desteklenmesinin hedeflendiği belirtildi.

Eti Gübre DAP Gübre Fiyatı Kaç Para?

Eti Gübre tarafından yapılan açıklamalara göre DAP gübresinin peşin fiyatı 10 bin 250 TL oldu.

Eti Gübre Amonyum Sülfat Gübresi Kaç Para?

Amonyum sülfat gübresinde ise peşin fiyatta 5400 TL gibi bir rakam belirlendi. Eti Gübre tarafından yapılan bu indirimler, özellikle çiftçiler için önemli gündem maddelerinden bir tanesi oldu. Ancak sosyal ağlarda yapılan paylaşımlarda indirimler için üreticilerin çok geç kaldığı vurgulandı.

2022 üretiminde büyük bir dönemin geride kaldığı ve çiftçilerin yüksek fiyatlardan gübre almak zorunda kaldığını öne süren uzmanlar, yüzde 90’lık bir çiftçi kesiminin gübre aldığı bir dönemde indirim duyurulmasının herhangi bir destek sağlamayacağını savundu.

gubre fiyati
Amonyum Sülfat ve DAP Gübre Fiyatları Değişti

Başa dön tuşu