Ekonomi

Euro Analizi: 15.2692 Seviyeleri Kritik Eşik

27 Ocak tarihi itibariyle piyasadaki hareketlilikler dikkat çekiyor. EUR-TRY kurunda ilerlemenin nasıl olacağına yönelik şirketler tarafından yeni analizler yapılırken analizlerde önemli kritik eşiklere vurgu yapıldı.

İşte EUR-TRY Beklentileri ve Euro Analizi

Gedik Yatırım Ocak ayı hisse önerilerini açıkladı
Gedik Yatırım Ocak ayı hisse önerilerini açıkladı

Gedik Yatırım

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi üyesi G. Simkus enflasyon görünümünün Avrupa Merkez Bankası ‘nın para politikasının yönünü değiştirmesini gerektirmediğini belirtti. Almanya son dönemde koronavirüs vakalarındaki hızlı artışın ekonomiyi olumsuz etkilemesiyle bu yılki büyüme beklentisini tahminlerin altına çekti. Yurt içinde dün gündeme dair gelişmeler takip edilirken, bugün yılın ilk enflasyon raporu ön planda olacak. Beklentiler yapılan zamlar, kur cephesindeki birikimli etkiler ve ÜFE/TÜFE makasındaki tarihi seviyeler dikkat alındığında yılın ilk çeyreğinde enflasyonda yükseliş eğiliminin devam etmesi yönünde şekilleniyor. Ayrıca geçen hafta gerçekleşen Para Politikası kurulu toplantı tutanaklarının açıklanması bekleniyor. Euro/TL kuru bu sabah 15,28’li seviyelerden fiyatlanıyor.

Ahlatcı Yatırım
Ahlatcı Yatırım

Ahlatcı Yatırım

Çaprazda yatay fiyatlamalar devam ederken dün akşam Fed toplantısı sonrasında ABD dolarında güçlenme TL tarafına baskı yaparken aynı zamanda paritede yaşanan aşağı yönlü hareket yükselişlerin sınırlı kalmasına neden oldu. Bugün Avrupa’da veri akışı sınırlı, yurt içinde ise TCMB enflasyon raporu ile geçen hafta gerçekleşen PPK toplantısı özetini takip edeceğiz. Yaşanacak gelişmeler çerçevesinde kurda 15,35 ve 15,45 direnç seviyesinin takip edilmesi gerekiyor. Olası satış baskısında ise 15,15 ve 15,00 destek seviyeleri takip edilebilir.

Osmanlı Yatırım
Osmanlı Yatırım

Osmanlı Yatırım

Aşağı trendin devam ettiğini izliyoruz. Önceki işlem gününde 15.2616 seviyesinden kapanan Euro/TL için günlük kayıp %0.18 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan kur için RSI göstergesi 52.66 seviyesinde iken momentumu 97.28 seviyesinde.

Gün içi yukarı yönlü hareketlerde 15.2692 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin geçilmesi durumunda 15.2980, 15.3345 ve 15.3633 dirençleri önemli hale gelebilir. Olası geri çekilmelerde ise 15.2327, 15.2039 ve 15.1675 destek seviyeleri olarak izlenecektir.

Başa dön tuşu