Teknoloji

Facebook Birden Fazla Hesap Yönetmeye İmkan Tanıyacak

Sosyal medya platformu Facebook yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Sosyal medya platformları, kullanıcılarının platformda daha fazla zaman geçirmesini sağlamak ve daha fazla kullanıcı elde edebilmek için çeşitli düzenlemeler yapıyor. Bu kapsamda platformlar arası çeşitli özelliklerin geçişi yaşanabiliyor. Herhangi bir platformda beğenilen bir özellik zaman içinde farklı platformlara da ekleniyor. Bu kapsamda Meta bünyesinden yer alan Facebook kendisi gibi Meta bünyesinde yer alan Instagram’daki bir özelliği kopyalamaya hazırlanıyor.

Facebook’ta Birden Fazla Hesap Yönetilebilecek

Instagram’da bir kişi aynı cihaz üzerinde toplamda 5 tane hesap yönetebiliyor. Facebook ise bir kişinin bir hesaba sahip olmasına olanak sağlıyor ve bir cihazdan birden fazla hesabın yönetilmesine izin vermiyordu. Yapılan açıklama ile birlikte Facebook bu katı duruşundan vazgeçeceğini açıkladı. Artık Instagram’da olduğu gibi Facebook’ta da bir kullanıcı toplamda 5 farklı hesabı aynı cihaz üzerinden yönetebilecek.

facebook kullanimi

Özellik Henüz Aktif Hale Getirilmedi

Facebook henüz çoklu hesap yönetimini aktif hale getirmedi. Test çalışmalarının tamamlanmasının ardından ilerleyen süreçte tüm kullanıcılar bu özellikten etkin olarak faydalanabilecek. Böylece farklı hesapları yönetmek isteyen kullanıcıların hesaptan çıkış yapmasına ya da farklı cihaz kullanmasına gerek kalmayacak.

Başa dön tuşu