Spor

Fenerbahçe Hakem Kararıyla Galip

Sezon başından beri hakem hatalarından dert yanan Fenerbahçe bu akşam Osmanlısporu 90+1’de Mehmet Topal’ın topu açık şekilde koluyla düzelttiği pozisyon sonrası attığı golle 1-0 yenerek 3 puan aldı.

Ligde 4 haftadır galibey alamayan Fenerbahçe Osmanlı spor karşısında maçın sonlarına doğru risk alarak 4-2-4 oynadı. Fenerbahçe Maçın uzatmalarında Lensi’in kullandığı korner atışından gelen topu Mehmet Topal koluyla düzelttiği pozisyon sonrası vurduğu şutla golü buldu. Karşılaşmada başka gol olmayınca Fenerbahçe 4 hafta sonra galibiyetle tanıştı.

Maçtan sonra Osmanlı spor teknik Ditektörü Mustafa Reşit Akçay yaptığı açıklamada: Fenerbahçeyi, Mehmet Topal’ı ve Hakemi tebrik ediyorum. Biz dürüstce mücadele ediyoruz. Dedi.

Televizyonlarda ise Mehmet Topal’ın golü hakem hatalarını yeniden gündeme getirdi. Yorumcular ittifakla Mehmet Topal’ın topu koluyla düzelltiği ve golün iptal edilmesi gerektiğini söylediler. En ilginç açıklama ise eski hakem ve yorumcu Erman Toroğlu’ndan geldi. Toroğlu pozisyonu görmeden Mehmet Topal’ın olduğu yerde yanlış olmaz Mehmet Topal adamdır. Elle aldım der dedim. Şimdi pozisyonu gördüdm onun için söylediğim sözleri geri alıyorum dedei. 

Her hafta hakem hatalarından yakınan FB Başkanı Aziz Yıldırm ve Mahmut Uslu gibi FB Yöneticileri ise hakem hataları ile FB’nin maç kazanmasından sonra ortalıklarda gözükmemesi dikkat çekti.

Başa dön tuşu