Spor

Fenerbahçe’nin yeni hocası belli oldu

Fenerbeahçe’nin eski hocası Vitor Pereria sonunda gönderildi.Fenerbahçe’nin yeni teknik hocası Dick Advocaat oldu.Yeni teknik hoca arayışında olan Fenerbahçe sonunda yeni teknik hocasını belirledi.Roberto Carlos,Aykut Kocaman,Pellegrini ve Ümit Özat gibi isimlerle anılan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin hocası Dick Advocaat oldu.Fenerbahçe yönetimi Hollandalı hoca Dick Advocaat’ı Fenerbahçe’nin yeni teknik hocası seçti.Fenerbahçe yönetimi Holandalı hoca Dick Advocaat ile her konuda anlaştığını bildirdi.

Fenerbahçe yeni teknik direktörünü Hollanda’da buldu. Yöneticilerin Hollanda’da tecrübeli teknik adam Dick Advocaat’la görüştüğü ve tarafların anlaşma sağladığı belirtildi.

Pereira’yla köprülerin tamamen atılmasının ardından yeni teknik adam arayışlarına hız veren ve dört koldan görüşmelere başlayan Fenerbahçe’de özellikle Grasshoppers maçına yeni teknik adamla çıkma planı vardı.
İlişkili Haber

Aykut Kocaman’dan Manuel Pellegrini’ye, Ümit Özat’tan Roberto Carlos’a kadar birçok teknik adamın ismi medyada yazılırken yönetim, son olarak Milli Takımımız’ın EURO 2016 elemelerindeki rakibi Hollanda Milli Takımı’nın danışmanlığını yapıyordu.

PSV Eindhoven, Alkmaar, Zenit ve Rangers gibi kulüp takımlarının yanı sıra Hollanda, Rusya ve Güney Kore Milli Takımlarını da çalıştıran Advocaat, İskoç ekibi Rangers’ı çalıştırdığı dönemlerde Van Persie’yi transfer etmek istemiş ancak başarılı olamamıştı. İkili, Hollanda futbolunda öne çıkan isimler olmasına karşın, hiçbir zaman aynı takımda çalışma fırsatını yakalayamadı.

Mayıs ayında Hollanda milli takımında yardımcı antrenör görevine başlayan Advocaat, yalnızca 3 ay süren görevinden bugün sabah saatlerinde istifa ettiğini açıkladı. Hollanda futbol federasyonunu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; Portakalların teknik direktörü Danny Blind ve milli takım direktörü Hans van Breukelen’in sözlerine yer verildi. İki futbol adamı da, Advocaat’ın vermiş olduğu bu ani karara şaşırdıklarını ve üzüldüklerini ifade ederken, tecrübeli ismin yerini doldurmaya çalışacaklarını söyledi.

Advocaat’ın yarınki Fenerbahçe idmanında takımın başında olması bekleniyor.

Başa dön tuşu