Spor

Fenerbahçe’nin yeni hocası kim olacak?

İdmanlara gelmedi yönünde ve takımdan gideceği yönünde söylentiler çıkan Fenerbahçe’nin teknik hocası Vitor Pereira’nın gideceği tarih merakla bekleniyor.Sarı lacivertli ekibe gelecek yeni hocanın kim olacağı hala belirsizliğini koruyor.Fenerbahçe ile Aykut Kocaman’ın ardından şimdi ise Roberto Carlos’un adı anıldı.Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’ye gelecek en uygun teknik hocanın Roberto Carlos olacağı belirtildi.

Fenerbahçe’de Vitor Pereira’nın takımdan ayrılacağı tarih merakla beklenirken, birçok teknik direktör ismi de gündemden düşmüyor.

Geldiğinde hücum futbolu oynatacağını ve bu taktikten asla taviz vermeyeceğini belirten ancak herkesi hayal kırıklığına uğratan Vitor Pereira’nın Fenerbahçe’deki günleri artık sayılı…

Peki yeni sezona günler kala, Sarı Lacivertliler için en uygun teknik adam kim?

Bilindiği üzere yönetim birçok koldan, birçok teknik adam ve menajerleriyle göçrüşme halinde… Manuel Pellegrini, Fabio Capello, Guus Hiddink, Aykut Kocaman ve Roberto Carlos en çok konuşulanlar…

Aykut Kocaman Konya’da iyi bir ivme yakalamış durumda… Bunu bozup, olaylı ayrıldığı Fenerbahçe’ye geri dönüşü, iç dengelerini bozabilir. Fenerbahçe’ye yepyeni bir kan, yeni bir heyecan gerekiyor. Ayrıca Kocaman’ın Fenerbahçe’sinin oynadığı futbolun da yavaşlığının ve taviz vermez savunmacılığının da nasıl eleştirildiğini hatırlıyoruz.

Neden Roberto Carlos? Çünkü Brezilyalı Fenerbahçe’yi, taraftarı, başkanı ve yönetimi tanıyor. Ne istendiğini biliyor. Hatta Türkçe’yi anlıyor bile olabilir. Sivas ve Akhisar günlerinden lig tecrübesi de var.

Bunların dışında o bir dünya yıldızı… Egolarını tamamen üstünden atmış bir isim… Pereira’yı esir alan ego, Carlos’ta yok.

Real Madrid’de senelerce Raul’dan Zidane’a, Beckham’dan, Ronaldo’ya Casillas’a kadar dünya yıldızlarıyla oynamış bir insan… Başta Van Persie olmak üzere yıldız yönetimini uygulamalı olarak senelerce görmüştü.

Konuşulan teknik adam adaylarından Pellegrini, Capello ve Hiddink gibileri artık yaşlı kurt kategorisinde… Hiddink’in son Türkiye macerası ve aldığı paralar ortada… Pellegrini ve Capello (ki artık takım çalıştırmayacağını açıkladı -Monaco’yu istiyordu ama olmadı) yıllık 4,5 milyon euronun altında çalışmaz.

Bu insanlar artık ununu elemiş, eleğini asmış futbol adamları… Fenerbahçe’ye ya da yeni gidecekleri herhangi bir takıma büyük faydaları olmaz.

Ancak Roberto Carlos gibi kariyer yapmak isteyen bir teknik adam Fenerbahçe’de 1 milyon euroya bile çalışır.

Başa dön tuşu