Güncel

Fırat Kalkanı’nda özlük haklarına düzenleme

Fırat Kalkanı Harekatına katılan personelin özlük haklarında yeni düzenlemeler yapıldı. Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamındaki harekat bölgesinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından incelemeler yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı ekipleri Suriye’de terör hedeflerine yönelik Fırat Kalkanı Harekatı’nda personel, lojistik, tedarik ve inşaat faaliyetlerini yerinde inceledi. Savunma Bakanlığı Müsteşar yardımcısı başkanlığındaki ekibin gerçekleştirdiği ziyarette harekatın sürdüğü sahada incelemeler yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığınca oluşturulan raporda “Harekat bölgesinde görev yapan bütün ekibin moral ve motivasyonunun çok iyi seviyede olduğu, harekatın sivil asker iş birliği kapsamında tam koordinasyon ve müşterek çalışma içerisinde yürütüldüğü memnuniyetle tespit edilmiştir.” ifadeleri yer aldı. İkmal ve tedarik ihtiyaçlarının eksiksiz ve hızlı bir şekilde devam ettiği belirtildi.

11 ZIRHLI ARAÇ BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı bölgeye zırhlı 11 ambulansın gönderildiğini raporunda açıkladı. Harekat alanında ihtiyaç duyulan ikmal maddelerinin çok kısa sürede tedarik edilmesine yönelik mevzuat düzenlemesi yapıldığı anımsatılan raporda, tedarik işlemlerinin de bu kapsamda yürütüldüğü belirtildi.

ÖZLÜK HAKLARINDA YENİ DÜZENLEME

“Özellikle Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan personel başta olmak üzere bölgede görev yapan personelin özlük haklarına yönelik iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.” ifadesinin yer aldığı raporda, silah ve teçhizat modernizasyonu, personel eğitimiyle diğer konularda yürütülen çalışmaların ilk sonuçlarının sahaya yansımaya başladığının gözlendiği vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu