Ekonomi

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar hangileri?

Resmi olarak bir işte çalışıyor olarak gözükmeyen ya da işsiz olan kişiler nakit ihtiyaçlarını kredi kartı ile çözümlemek istediği zaman bankalardan olumsuz cevap alabilir. Gelir belgesiz bir şekilde kredi kartı vermeyen bankalar nedeniyle kredi kartı almakta zorlanan vatandaşlar ise gelir belgesiz kredi veren bankalar arasından seçim yapmalıdır. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar 2022 yılı itibariyle güncellendiği gibi vatandaşların bu bankalar üzerinden başvuru yapması, kart almasında daha uygun şartlara sahip olmasını sağlıyor.

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar 2022 listesi

Denizbank

Denizbank

Kredi kartı konusunda en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi olan Denizbank, vatandaşların gelir belgesinin olmaması halinde farkı hizmetlerden yararlanmasını sağlıyor. Çok yüksek limite sahip olmayan kredi kartlarında Denizbank tercihi yapılabilir.

Alternatif Bank

Alternatif Bank

Gelir belgesi olmayanların yararlanabileceği bir diğer banka ise Alternatif Bank. Bankacılık alanında farklı kampanyalar ile seçenek sunan Alternatif Bank da yine belge olmadığı durumlarda tercih edilebilecekler arasında.

yapikredi

Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası ile daha önce çalışmış ve banka üzerinde itibarı yüksek ve iyi durumda olan kişiler yapacakları başvurular ile banka hizmetlerinden yararlanabilir.

ING bank

ING Bank

Gelir belgesi olmasa da kredi notu 1500 ve üzerinde olan vatandaşlar için kredi kartı ve benzer hizmetleri sunan ING Bank, daha önce çalışılmış ise daha fazla fırsat ve cazip seçenekler sunuyor.

enpara

ENpara

Dijital bankacılık hizmeti olarak Türkiye’de yeni bir anlayış sergileyen ENpara, kişilerin kart kullanmasını ve kart üzerinden yapacağı farklı taksit seçeneklerinden yararlanmasını sağlıyor.

Kesin kredi kartı veren bankalar olarak herhangi bir ayrım ve sınıflandırma yapılması mümkün olmadığı gibi kişiler gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar üzerinden gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yaparak durumunu kontrol etmeli.

İcralık Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

Gelir belgesi olmamasının yanı sıra yeni bir kredi kartı alırken icralık gibi durumlar da risk teşkil edebiliyor. Bu tür durumlarda ise icralık olanlara kredi kartı veren bankalar arasından seçim yapılması gerekiyor. İcralık olanlara kredi kartı veren bankalar 2022 yılı genel itibari ile şu şekilde;

  • İNG Bank
  • Finansbank
  • İş Bankası
  • Aktif Bank
  • Odeabank
  • Denizbank
  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Alternatif Bank

Gelir belgesiz kredi kartı almanın şartları nelerdir?

Gelir belgesiz bir şekilde bankalardan kredi kartı hizmeti almak isteyenleri yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunuyor. Bu şartların taşınıyor olması halinde yapılacak başvurular için olumlu sonuç alınması çok daha uygun olduğu gibi kişiler özellikle başvuru öncesinde tüm bu detayları mutlaka gözden geçirerek bu kriterlere uyum sağlandığından emin olmalı.

Bu şartlardan ilki ise başvuru yapılacak bankanın düzenli müşterisi olmak. Eğer sürekli çalıştığınız bir banka var ise hesaplarınız kontrol edildiğinden dolayı bu banka ile çalışmanız, kredi kartı başvurunuzun onaylanma ihtimalini arttıracaktır.

Gelir belgesi olmadığından dolayı kişilerin iyi bir geçmişe sahip olması önemlidir. Bu geçmiş ise kredi notu üzerinden kontrol edildiğinden dolayı kredi notunuz çok düşükse, riskli görünüyorsa yine kredi hizmetlerinden yararlanma aşamasında çeşitli sorunlar ile karşılaşabilmeniz söz konusu olabilir.

Başa dön tuşu