Teknoloji

Google Analytics hatasına cevap geldi

Google’ın site takip programı olan Google Analytics’te ara sıra oluşan kaynak kullanılamıyor hatası ile ilgili Google’dan açıklama geldi.Sadece Windows İşletim Sistemi’nde birkaç gündür Google Analytics’te görünen “Sayfa kullanılamıyor” hatası Google Analytics kullanıcılarını bıktırmıştı.Hata ile ilgili Google’dan açıklama geldi.

Google Analytics iki günden beri “Kaynak kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.İhtiyaç duyduğumuz hizmetlerden biri veya daha fazlası kullanılamıyor. Lütfen hizmet düzeldikten sonra tekrar deneyin.” hatası verirken, kullanıcılar bu hatadan dolayı sıkıntıda.

Google’dan herhangi bir açıklama gelmedi. Bu hata sadece Windows’u kullananlar için geçerli. Mac OS kullananlarda bir sıkıntı gözükmemektedir.

Google Analytics’ta “kaynak kullanılamıyor” hatasına Google’dan cevap geldi.

Google Twitter’da yaptığı açıklamada “Daimi olarak çözülmesi için çalışıyor ve bu konunun düzelmesini istiyoruz. Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” sözlerini yazdı.

Google, Analytics’te hata görmeye devam ederseniz, kullandığınız browser’daki çerezleri temizlemek ve tekrardan güncellemek için sayfayı yenilemenin yeterli olduğunu yazdı.

Google Analytics’te “Gerçek zamanlama”da yaşanan sıkıntılardan ötürü raporlama yapılmıştır ve en kısa sürede bu problemi çözüme kavuşacaktır açıklamasında bulundu.

GOOGLE ANALYTİCS NASIL BİR PROGRAM?

Google Analytics Google’ın Urchin firmasını satın alması sonrasında duyurduğu ücretsiz web site performans analizi servisidir. Kullanışlı arabirimi ve ücretsiz olması sayesinde kısa sürede bloglardan büyük kurumsal web sitelerine kadar geniş yelpazede yaygınlaşmıştır. Temel web sitesi raporlarının yanında oldukça gelişkin özellikleri de içinde barındıran Google Analytics adresinden edinilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu