Teknoloji

Google Play Store Logo Değişikliğine Gidiyor

Google, Android telefonların uygulama marketi olan Play Store'un logosunda değişikliğe gidiyor.

İçerisinde 2 milyondan fazla uygulama bulunan Android telefonların uygulama ve oyun mağazası olan Play Store yaklaşık 6 yıldır kullandığı logosunda değişikliğe gidecek. Yapılan değişiklikte çok radikal düzenlemeler olmasa da küçük oynamaların yapılması dikkat çekiyor.

Yeni Logoda Ufak Değişiklikler Var

Google Play Store’un yeni logosu ilk bakışta eski logoyla aynı görünebilir ancak birkaç küçük değişiklik var. İlk olarak eski logoda köşeler daha keskin iken yeni logoda eski logoya kıyasla köşelerde daha yumuşak, oval bir tasarım söz konusu.

Logoda yapılan değişiklikte eski logodaki üçgen tasarım korunmuş durumda ancak üçgenin içindeki renklerin daha fazla koyulaştığı olduğu görülüyor. Ayrıca üçgen içinde eskiden mavi alan daha büyük yer kaplarken yeni logoda tüm renklerin kapladığı alan neredeyse eşitlenmiş durumda.

Önümüzdeki Günlerde Güncellenmesi Bekleniyor

Google Play Store’un yeni logosunun önümüzdeki günlerde yapılacak güncelleme ile Android telefonlara gelmesi bekleniyor. Logo değişikliği ile beraber uygulama içinde de kullanıcı talepleri dikkate alınarak çeşitli düzenlemeler yapılabilir.

İlerleyen günlerde yapılacak güncelleme ile Play Store’da kullanılacak yeni logo:

play store yeni logo

 

Başa dön tuşu