Güncel

Güneş Kremi Neden Kullanılır?

Öyle ki yaşın ilerlemesi ile birlikte olgunlaşan ciltler, güneş ışınlarına bağlı olarak lekeler oluşturabilir. Bu lekelerin oluşmasını engellemek veya oluşan lekelerin yok olması için dünya genelinde de sık kullanıma sahip olan güneş kremi tercih edilir.

Güneş kremlerinin her mevsim insan sağlığı açısından yararlı olduğu uzman hekimler tarafından söylenmiş ve kanıtlanmıştır. Güneş kremleri erkek veya bayan fark etmeksizin her yaş grubuna uygun olarak üretilir.

Neden Her Mevsim Güneş Kremi Kullanılmalı?

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre ozon tabakasının incelmesi sebebi ile dünyaya gelen güneş ışınlarının oldukça fazlalaştığı bilinmekte. Her yıl daha güçlü bir şekilde yeryüzüne gelen güneş ışınları tüm canlı yaşamında olumsuz etki yaratmasının yanı sıra ciltler üzerinde de tahrişlere neden olmaktadır. Öyle ki havanın sürekli kapalı olduğu kış mevsimlerinde dahi güneş ışınları zarar veriyor. Yaz mevsiminde bu oran oldukça yükseliyor.

Güneş ışınlarından korunmak için tercih edilen kapalı ortamlarda pencerelerden içeri sızan güneş ışınları cilde zararlarını sürdürmeye devam eder. Düzenli olarak yapılan cilt bakımlarının olumlu sonuçlanmaması, güneş ışınlarının zararlarını ortaya koyuyor.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremlerinin cilt üzerinde olumlu sonuçlar vermesi için güneş ışınlarına çıkılmadan kısa bir süre önce ilde sürülmesi gerekir. Ayrıca güneş kremi belirtilen oranlarda sürülmelidir. Öyle ki güneş kreminin olduğundan az sürülmesi güneş ışınlarının korunmasında olumsuz etkiler yaratacaktır. Bu sebep ile güneş kremi özellikle cildin açık kısımlarına bol ve ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

Güneş kremlerinin kullanılmasında dikkat edilmesi gereken önemli husulardan birtanesi de içerdiği maddelerin güneş ışınları içerisinde bulunan Uv ışınlarına karşı mücadele edebilir özellikte olmasıdır. Öyle ki UV ışınları cilde doğrudan etki ettiğinden cilt tahrişlerine ve ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir. Bunların yanı sıra güneş kremleri cilt bakım evresinin en son işlemi olarak uygulanmalıdır.

Güneş kremleri zararlı ışınlardan, cilt kanserinden, kırışıklıklardan, güneş yanıklarından, hava kirliliğinden, renk tonu eşitsizliklerinden koruduğu gibi cilt üzerinde aydınlık ve pürüzsüz görünümler kazanılmasında da yardımcı olurlar. Aynı zamanda güneş kremleri ışınların oluşturmuş olduğu lekeleri yok etmekte de oldukça etkilidirler. Sizler de https://www.welldermo.com/gunes-kremi sitesinden uygun fiyatlara bu ürünleri temin edebilirsiniz.

Başa dön tuşu