Güncel
Giriş Tarihi : 18-03-2017 15:39   Güncelleme : 18-03-2017 15:39

Genç mucitler Başkan Ataç’ı ziyaret etti

Kurdukları Kalsedon adında grup ile büyük başarı yaşayan Gelişim Koleji’nin genç mucitleri, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyaret etti.

Genç mucitler Başkan Ataç’ı ziyaret etti

Tepebaşı Belediyesi tarafından da desteklenen Gelişim Koleji 10’uncu sınıf öğrencileri başarılarıyla takdir toplamaya devam ediyor. Şehrin genç mucitleri, yaptıkları robot ile önce Türkiye’de daha sonra da Amerika’da düzenlenen yarışmalardan ödülle döndü. Genç mucitler, dünya çapında yapılacak olan yarışmaya hazırlanırken Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyaret etti. Genç mucitlerin başarıyla gurur duyduğunu belirten Başkan Ataç, çocukların başarılarının devamını diledi.

Gelişim Koleji’nin genç mucitleri, ilk olarak katıldıkları Fikret Yüksel Vakfı’nın Aralık ayında düzenlediği yarışmada, 3M firmasının 6 bin dolarlık sponsorluk firması ödülünü aldı. Böylelikle sıradaki yarışma için masraflarını karşılayan mucitler, sonrasında Teksas’ta düzenlenen yarışmada Highest Rookie Seed ve Rookie Allstar ödüllerini aldı. Highest Rookie Seed ödülleri en yüksek puan yapan robot takımına verilirken, Rookie ödülü ise çaylak takımlara veriliyor. Her iki ödülü de alan genç mucitler, 19 Nisan tarihinde başlayacak olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

İHA