Güncel
Giriş Tarihi : 23-12-2017 02:43   Güncelleme : 26-12-2017 02:28

Atakum Aihl Öğrencileri Yetimlere Destek Vermeye Devam Ediyor

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, yetim kampanyalarına hız kesmeden devam ediyor. Samsun’da en fazla yetimlere destek veren okul seçilen Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, her yıl geleneksel hale gelen tanışma- kaynaşma ve yetim çayı programını düzenledi.

Atakum Aihl Öğrencileri Yetimlere Destek Vermeye Devam Ediyor

“Yetim Gülerse Dünya Güler” düşüncesinden yola çıkılarak düzenlenen program, İlim Yayma ve Eğitim Vakfı’nda öğrenci ve annelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programda, öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okundu, ilahiler söylendi, keman eşliğinde ilahiler okundu, yetim konulu küçük bir gösteri sunuldu ve ney dinletisi yapıldı.

Atakum Anadolu İHL öğrencileri, “Yetim Çayı” projesinde satılan biletlerden ve programda açılan kermesten elde edilen geliri dünyanın bir çok yerinde yer alan yetim kardeşlerine bağışladı. Programda toplanan bağışlarla 5 yetimin bir yıllık masrafı karşılanacak.

“Atakum AİHL Ailesi Olarak Bu Güne Kadar 47 Yetime Sahip Çıktık ve Çıkmaya da Devam Edeceğiz”

Yetim Çayı projesine öncülük ve koordine eden Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Fatma Akyol  “ Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in 21 yerinde , Allah bizlere yetimlere iyi davranmayı ve iyilikte bulunmamızı emreder. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ise ‘’bir yetimi koruyup himaye edenle ben kardeşiz’’buyuruyor. İşte bu niyetle yola çıkarak Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak “Yetim Çayı” programı düzenlemeye karar verdik. Atakum Anadolu İHL ailesi olarak bu güne kadar 47 yetime sahip çıktık ve bu tür faaliyetlerle bu sayının arttırılması hedefliyoruz..Hepinize bizimle olduğunuz için teşekkür ederim” diye konuştu

Akyol “ Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyoruz.  Okulumuz, verdiği kaliteli eğitim-öğretimin yanında böyle sosyal sorumluluk ve yardım  faaliyetlerini desteklemektedir. Biz, sizlerle çok büyük ve güçlü bir aileyiz. Projeye sahip çıkan ve  destek veren öğretmenlerime, velilerime  ve  öğrencilerime   teşekkür ediyorum. Rabbim niyetlerimizi kabul etsin. Son olarak Kudüs’teki acıyı içimizde yaşıyoruz, dualarımız onlarla. Allah(c.c) Kudüs’teki ve yeryüzündeki bütün mazlum kardeşlerimizin acısını içimizde hissedenlerden eylesin. Bizi, merhametsizlerden, basiretsizlerden ve vicdansızlardan eylemesin. Hepinize bizimle olduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

Program, hediye çekilişi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.