Güncel
Giriş Tarihi : 08-03-2018 16:49   Güncelleme : 08-03-2018 16:49

İyi Parti Bir Kadın Hareketidir

İYİ Parti’nin bir kadın hareketi olduğunu belirten İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü, “İYİ Parti bir kadın genel başkanın etrafında toplanmış iyi insanlarla birlikte Türkiye’nin her tarafına umut tohumunu ekmiş ve bu umut tohumunun kök salıp artık büyümeye başladığı bir partidir” dedi

İyi Parti Bir Kadın Hareketidir

KADIN KOLLARI TEŞKİLATIMIZ YOK’

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü ve il yöneticileri Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Başkan Ömer Süslü program sonrası basın toplantısı düzenledi.  İYİ Parti’nin bir kadın hareketi olduğunu belirten Başkan Ömer Süslü, “İYİ Parti bir kadın genel başkanın etrafında toplanmış iyi insanlarla birlikte Türkiye’nin her tarafına umut tohumunu ekmiş ve bu umut tohumunun kök salıp artık büyümeye başladığı bir partidir. İnşallah Sayın Meral Akşener’in önderliğinde ve bayan arkadaşlarımız da rol alarak, birinci kademe teşkilatlarımızda direk sorumluluk alarak Samsun ve ülkemize hizmet edecekleri o güzel günlerin müjdesi olmak adına bugün bu toplantımıza teşrif ettiler.  İYİ Parti’nin kadın kolları diye bir teşkilatı yok. Hiç bir zaman da olmayacak” diye konuştu.

‘SAMSUN VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN’

‘Çünkü biz kadın kolları teşkilatlarının erkeklerin işine karışılmaması için kurulduğunu düşünüyoruz ve ‘Geçin bir kenarda oturup particilik oynayın’ demiyoruz’ diyen Başkan Süslü, “Ama bugün İYİ Parti’de il başkanlıkları, il başkan yardımcılıkları, ilçe başkanları olmak üzere bayanlarımız yola koyuldular. İYİ Parti’nin her kategorisinde en az yüzde 25 cinsiyet kotamız var. Kadınlarımız çok yoğun bir şekilde İYİ Parti’ye gönül verdiler. İnşallah birlikte daha iyi işlere imza atacağız. Ayrıca 10 Mart Cumartesi günü 1. Olağan Kongremizi yaparak inşallah buradan da seçilmiş il başkanı ve yönetim kurulu olarak Samsun’a hizmet etmek adına görevimize devam edeceğiz. İYİ Parti il ve ilçe teşkilatları olarak hedeflerimiz ve amaçlarımız büyük. Bu hedef ve amaçlara ulaşabilmek adına kilometre taşı olacağına inandığımız il kongremizin Samsun’umuza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.