Siyaset
Giriş Tarihi : 17-03-2018 11:46   Güncelleme : 17-03-2018 11:46

Ömer Süslü Bafra'da Yaşanan Olaya Tepki Gösterdi

Samsun’un Bafra ilçesinde Çetinkaya Köprüsü’nden Kızılırmak Nehri’ne atlayan gençler dakikalarca kurtarılmayı beklemişti. Akıntıya kapılan gençler çığlıklar içinde gözden kaybolmuştu. Yaşanan hadiseye ilk tepki İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü ’den Geldi. İste Ömer Süslü ’nün kişisel sosyal medya hesabından verdiği tepki..

Ömer Süslü Bafra'da Yaşanan Olaya Tepki Gösterdi

Samsunumuz, güzel şehrimiz maalesef yine aciz bir halde ulusal medyanın diline düştü. Yasak aşk yaşadıkları ve bu nedenle intihar ettikleri iddia edilen on beş ve on dokuz yaşlarında ki iki kardeşimiz maalesef kırk beş dakika canlı yayında can çekiştiler, kurtarılmayı beklediler, yardım istediler ama onları korumak ve yaşatmakla görevli devletimiz ve onun görevlileri yetişemediler.

BURADA AÇIK İHMAL VARDIR

 Burada açık ihmal vardır, beceriksizlik, umursamazlık, vurdumduymazlık adına ne derseniz deyin sorumluları mutlaka bulunmalı ve hesabı mutlaka sorulmalıdır. Sorumluluk makamında olanlar yok efendim atlamasalarmış, ne yapalım diyemezler, dememeliler. Atlamadılar, düştüler diyelim o zaman ne olacaktı? Ne diyecektiniz? Avrupa’da bırakın bir insanı, bir hayvan suya düşse seferberlik ilan edilirken, bizim iki insanımız kırk beş dakikada kurtarılamıyor ve ölüme terkediliyorlarsa bizim daha çok yürüyecek yolumuz var demektir.

YAZIKLAR OLSUN

 Bir helikopter gönderip, ip sarkıtıp, file gerip, AFAD'ı yönlendirip, bir komandonun beline ip bağlayıp yanlarına gönderip o çocukları kurtaramayan sisteme yazıklar olsun. Bu haberi okuyup, içi sızlamayan, sistemi sorgulamayan varsa onlara da yazıklar olsun. Amiyane tabirle pisipisine ölmek bizim gibi bir milletin evlatlarına yakışmıyor ama bu ülkede hepimiz galiba biraz şansa yaşıyoruz. Kardeşlerimizin mekanları cennet, ruhları şad olsun.