Siyaset
Giriş Tarihi : 13-03-2019 16:05   Güncelleme : 13-03-2019 16:05

Canik'te gençler spor ve bilimle büyüyecek

Cumhur İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, 31 Mart yerel seçim çalışmalarına hız verdi. Mahalle mahalle, sokak sokak Canik’i gezen İbrahim Sandıkçı gençlerle beraber olmaya devam ediyor.

Canik'te gençler spor ve bilimle büyüyecek

Canik’li gençlerin geleceğe daha güvenle bakmaları konusunda önemli projeler geliştiren İbrahim Sandıkçı, yaptığı açıklama da gençlerin son dönemdeki bağımlılıkları hakkında önemli bilgiler paylaştı. Sandıkçı: “Çağımız çocuklarının ve gençlerinin internet bağımlılığının giderek yükseldiği günümüzde, şehirde söz hakkı olan yöneticilerin bu bağımlılıkları dikkate alarak, gençlerimizin daha çok spor ve daha çok bilim ile ilgilenmesini sağlamaları gerekmektedir.” dedi.

Günümüzde ayrıca kanayan bir yara olan uyuşturucu madde bağımlılığına da dikkat çeken Cumhur İttifakı Canik Belediye Başkanı Adayı İbrahim Sandıkçı, küçük yaşlarda buna alışan çocuklarımızı ve gençlerimizi bu illetten kurtarmak için tüm gücünü kullanacağını belirtti. Ayrıca ilçe de bulunan spor sahalarının çoğaltılması, bilim yuvalarının artması, sınava hazırlık kurslarının açılması gibi birçok projeyi hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışacağını söyleyen İbrahim Sandıkçı, Canik ilçesinde yeni açılan Samsun Üniversitesi’nin ilçeye katkısından bahsetti.

Üniversitelerin birer eğitim yuvası olması yanında bulunduğu yerin tüm dinamiklerini etkilediğini vurgulayan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, ilçenin nüfus artışına, özellikle genç nüfusun artmasına sebep olması nedeniyle demografik özelliklerine de etki ettiğini belirtti.  Yapılması planlanan bir başka proje ise Canik’te ki tüm gençlerin ve kitapseverlerin yararlanabileceği bir kütüphane yapmak olduğunu söyleyen Sandıkçı eğitime verdikleri önemden bahsetti. Finlandiya eğitim sistemine de değinen Sandıkçı, bu modelin bir eğitim turizmi haline geldiğini hatırlattı. Yapılacak tüm eğitim çalışmalarının dünyada başarılı olmuş eğitim sistemleri ile benzerlikler taşıyacağını ve tamamen bizim kültürümüze ait imgelerle donatılarak Canik halkının eğitimine destek olunacağını da söyledi.