Güncel
Giriş Tarihi : 06-05-2019 01:19   Güncelleme : 06-05-2019 11:33

Tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu Hayatını Kaybetti

Tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu bir süredir tedavi gördüğü özel bir hastanede 86 yaşında yaşamını yitirdi.

Tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu Hayatını Kaybetti

KADİR MISIROĞLU KİMDİR?

Kadir Mısıroğlu (d. 24 Ocak 1933, Akçaabat- 6 Mayıs 2019),Türk yazar, avukat ve gazeteci.

1933 yılında Trabzon'un Akçaabat ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Akçaabat'ta, lise öğrenimini Trabzon Lisesi'nde tamamladı. 1954 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi.


Fakülte yıllarından itibaren hukuktan çok tarihe ilgi duydu ve Türkiye'nin yakın tarihi ile alakalı araştırmalar yapmaya yöneldi. Gençlik yıllarında çeşitli gazete ve dergilerde takma adlarla yazılar yayımladı.

1961 yılında Aynur Aydın ile evlendi. Bu evlilikten Abdullah Sünusi (1963),Fatıma Mehlika (1965),Mehmet Selman (1973) isimli üç çocuğu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadir Mısıroğlu'nun ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Ülkemizin önemli tarihçi yazarlarından biri olan Kadir Mısıroğlu’nun vefatını teessürle öğrendim. Sayın Mısıroğlu'na Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

 

Berat Albayrak

Ülkemizin yetiştirdiği önemli tarihçilerden, güzel insan, baba dostu Kadir Mısıroğlu Hakkın rahmetine kavuştu. Rabbim mekanını cennet, yakınlarına sabrı cemil ihsan eylesin. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun.

 

Ibrahim Kalin

Dâr-ı bekâya irtihal eyleyen Kadir Mısıroğlu’na Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

İbrahim Melih Gökçek

RAMAZAN’DA ORUCA KALKILAN İLK GECE’DE TARİHÇİ KADİR MISIROĞLU HOCAMIZ 86 YAŞINDA HAK’KIN RAHMETİNE KAVUŞTU. KORKUSUZDU. DOĞRU BİLDİĞİNİ KİMSEDEN AMA KİMSEDEN ÇEKİNMEDEN BİZZAT YÜZÜNE SÖYLERDİ.. MEKÂN’I CENNET OLSUN... RABBİM YAKINLARINA VE SEVENLERİNE SABR-I CEMÎL VERSİN...