Siyaset
Giriş Tarihi : 09-05-2019 23:35   Güncelleme : 10-05-2019 00:52

HDP'li Vekil'den Bir Açıklama Daha

HDP Diyarbaki Milletvekili İmam Taşçıer, Rudaw’a açıklamalar yaptı. HDP seçmeni Ak Parti'ye oy verebilir Sözleri İstanbul seçiminin dengelerinin  değişeceği yorumlarına yol açmıştı..

HDP'li Vekil'den Bir Açıklama Daha

HDP seçmeni Ak Parti'ye oy verebilir Sözleri İstanbul seçiminin dengelerinin değişeceği yorumlarına yol açmıştı.AK Parti bahsettiğiniz yıllara geri dönmek istese bile MHP ile bu mümkün mü? Çünkü Cumhur İttifakı var....Taşçıer, “Hatırlarsanız Öcalan'ın Türkiye'ye getirildiği dönemde MHP iktidar ortağıydı. İdam cezası o dönemde kaldırıldı. Bu kararın altında MHP'nin imzası var. Dolayısıyla MHP de buna evet diyebilir. Şeklinde cevap vermişti.

Kürtler çok politik bir halk. Seçimlerde Kürtler batı illerinde aday çıkarmayarak, bir çok büyükşehir belediyesi AKP'ye kaybettirdi. Dolayısıyla Kürtlerin oyu olmadan hiç kimse bir seçimi tek başına kazanamaz. Ankara, Antalya, Adana, Mersin, İzmir ve İstanbul... Hele hele İstanbul'u kazanmak istiyorsan, Kürtlerin oylarını almak zorundasın. Kürtlerin oyu çantada keklik değil. Kim Kürt sorununun çözümü için adım atarsa Kürtler ona oy verebilir. AKP adım atacaksa AKP'ye verir. AKP adım atmaz, CHP samimi bir şekilde Kürtlere yaklaşırsa CHP'ye verir.

Sözlerine Açıklık getirdi “Kürtler AKP’ye oy verecek” sonucu çıkarılamaz dedi.

Taşçıer'in twitter kanalıyla yaptığı bu son açıklama da,ise Röportajımdan “Kürtler AKP’ye oy verecek” sonucu çıkarılamaz. Kastım şu; hangi güç Kürt Sorunu’na samimi politikalar üretir ve demokrasi cephesi için partimizle ortaklaşırsa, Kürtler de onlarla ittifak yapar. İst. seçimi için partimiz, demokrasi güçleriyle karar verecek.