Güncel
Giriş Tarihi : 03-07-2019 14:50   Güncelleme : 03-07-2019 15:51

BAFRA TSO BAŞKANI BAŞAR'DAN SERT TEPKİ

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Samsun Eczacılık Fakültesi'nin kesinlikle Bafra'ya gelmesi gerektiğini söyledi.

BAFRA TSO BAŞKANI BAŞAR'DAN SERT TEPKİ

FAKÜLTEYİ 44 YIL BEKLEDİK

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, milletvekillerinin gayreti ve Cumhurbaşkanının oluruyla hazılanan Samsun Eczacılık Fakültesi'nin Bafra'dan alınmasına sert tepki gösterdi. Başar; 'Biz buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Sayın Rektör bunu başaramadı şimdi Bafra'dan çalmak isiyorlar. 44 yıldır eczacılık fakültesini alamayanların Bafralıların devreye girmesiyle onaylanan üniversitemizi ÖMÜ yönetimi elimizden almak istiyor. Biz bunu kabul etmeyiz.' dedi.

OMÜ YÖNETİMİ KIVIRMASIN

2010 yılında 'Fakültemizi istiyoruz' diye Bafralıların 60 bin imza topladıklarına işaret eden Göksel; 'Onların Bafra halkının gücünden haberi yok. Hepsi ayaklarını denk alsınlar. Biz gerekirse bununla ilgili atraksyonu her türlü yapacağız. İnsanlar baştan bir şey konuştular sözlerinin arkasında dursunlar. Bu işin net ve açıktır. Boşuna kıvırtmasınlar. Eczacılık fakültesi öyle ya da böyle Baframıza gelecektir.' diye konuştu.