Siyaset
Giriş Tarihi : 07-07-2019 18:40   Güncelleme : 07-07-2019 20:26

BELEDİYELER'DE MHP'Lİ İSİMLER NEDEN YOK?

Samsun'da Büyükşehir dahil 14 belediye başkanlığını AK Parti kazanırken, 2 ilçede ise MHP'li başkanlar koltuklara oturdu. MHP'liler özellikle büyükşehir belediyesi başta olmak üzere başkan yardımcılığı ve daire başkanlıkları seçimlerinde ülkücü kadrolara yer verilmemesine tepkili.

 BELEDİYELER'DE MHP'Lİ İSİMLER NEDEN YOK?

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur ittifakı adı altında MHP ile birlikte seçimlere giren AK Parti'nin seçim kazandığı büyükşehir, merkez ve diğer ilçelerinde ülkücü kadrolara yer verilmemesi MHP'lileri kızdırdı. Karadeniz'in diğer illerinde kazanılan belediyelere başkan yardımcısı, daire başkanı ve genel müdürlük şeklinde bazı MHP'li isimlerin atandığı iddia edilirken, Samsun'da şu ana kadar MHP'lilere yeni oluşturulan kadrolarda yer verilmemesi özellikle ülkücü camiadan tepki görüyor.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın yaşanan bu durumdan büyük rahatsızlık duyduğu öğrenilirken, Cumhur ittifakı çerçevesinde konuyu dillendirmediği ve AK Partili belediye başkanlarından teklif beklediği öğrenildi. Seçim öncesi kazanılan belediyelere mutlaka MHP'li isimlere yer verileceğini ifade eden AK Parti'den verilen sözlerin tutulmasını isteyen MHP kanadı, 'AK Parti'nin kazandığı bir çok ilde atamalar yapılıyor. Samsun'da neden yok?' şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.