Siyaset
Giriş Tarihi : 13-07-2019 20:03   Güncelleme : 13-07-2019 21:13

BAFRA'NIN ONURUNU KİMSE KIRAMAZ

Son 15 gündür Samsun'un en önemli gündem maddelerinden biri olan Bafra'ya eczacılık fakültesinin gelip gelmeyeceği ile ilgili ilçe halkının hassasiyeti tüm hızıyla devam ederken, Samsun milletvekillerinden gelen olumlu açıklamalar az da olsa yüreklere su serpti.

BAFRA'NIN ONURUNU KİMSE KIRAMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Samsun'a kurulacak olan eczacılık fakültesi ile ilgili son gelişmeler üzerine açıklamalarda bulunan bazı Samsun milletvekilleri ilçe halkının yüreğine su serpse bile eczacılık fakültesinin merkeze mi yoksa Bafra'ya mı kurulacağı konusunda ki belirsizlik devam ediyor.
Bafra'da tüm sivil toplum örgütleri, yöneticiler, siyasiler ve en başta Bafralılar Eczacılık fakültesinin Bafra'ya kesin olarak gelmesi gerektiğini aksi halde Bafra'nın ve Bafralıların onurunun kırılacağını söylediler.

ŞEHRİN İNSANINI MOTİVE EDECEKTİR 

150 bin nüfuslu ilçenin son yıllarda yatırım fakiri olarak geri gittiğini ve ilçeye yeterli hizmetlerin gelmemesinden dolayı işsizlik ve göçün süreli olarak arttığını belirten Bafralılar, 'İlçemize bu üniversitenin kazandırılması kent adına büyük bir moral kaynağı olacaktır. Son dönemde yatırımlar bakımından ilçemiz sürekli geriye  gitmekte, gençlerimiz işsizlik ve göç nedeniyle zor günler geçirmektedir. Eczacılık fakültesinin bu anlamda Bafra'ya kurulmasu kente ayrı bir hava getireceği gibi şehrin insanını motive edecektir.' dediler.

BU İŞİN ALTINDA HERKES KALIR 

Eczacılık fakültesinin Bafra'ya kurulmasını istemeyen bazı güçlerin bu tavırlarından derhal vazgeçmesi gerektiğini blirten Bafralılar; 'Çarşamba'ya hukuk fakültesi kurulduğunda bu senaryoları bizler yine görmüştük. Samsun'un ilçelerinin gelişmesi bu tür yatırımlarla olur. Buna karşı çıkmak hem ilçeye hem de Samsun'a büyük ihanettir. İnşallah son dakika golü yemeden bu üniversite Baframıza kazandırılır. Aksi halde Bafralılar bu saatten sonra ne siyasetçilere güvenir ne de inanır.  Bu işin altında herkes kalır.' diye konuştular.