Siyaset
Giriş Tarihi : 21-09-2019 00:27   Güncelleme : 21-09-2019 00:39

SAMSUN’UN EN BAŞARILI VEKİLİ ERHAN USTA ÇIKTI

‘HBS ARAŞTIRMA ŞİRKETİ EYLÜL AYI SAMSUN GÜNDEM ANKETİNDE ÖNEMLİ BULGULAR’

SAMSUN’UN  EN BAŞARILI VEKİLİ ERHAN USTA ÇIKTI
  • Samsun’da yapılan anket sonuçlarına göre, vatandaşların en büyük sıkıntısı işsizlik ve ekonomik kriz. Her gün işsizler kervanına yeni birileri katılıyor. Sürekli yeni işyerlerinin kapatıldığı Samsun’da, ekonomik kriz ciddi boyutlara ulaşmış durumda.
  • Belediyelerin işleri yavaşlatması, ekonomik kriz bahane edilerek yeni projeler yapmaması var olan krizi dahada büyütmüş durumda. Belediyelerle az da olsa iş yapan firmaların, işleri iyice kesilmiş durumda ve buda  krizi iyice büyütmeye sebep olan faktörlere ekleniyor.
  • Belediyelerdeki yolsuzluklar, usulsüzlükler  ve adam kayırmaları ve bunlara hiçbir yaptırım uygulanmaması vatandaşlarda güvensizliğe yol açmış durumda.
  • Siyasette kalitenin her geçen gün düşmesi, vatandaşların Siyasilere karşı güvenini iyice sıfırlama noktasına getirmiş durumda.
  • Vatandaşlar, Suriyelilerin artık Ülkelerine dönmesi gerektiğini düşünüyor. Ekonomik krizin daha derinleştiği bu günlerde, Suriye’den gelen insanların artık Türkiye’ye yük olduğunu ve kendi Ülkelerine dönmesi gerektiğini düşünüyorlar.
  • Samsun’da siyasilere ulaşmakta güçlük çektiğini söyleyen vatandaşlar, Bağımsız Milletvekili Erhan Usta dışında, Samsun’un sorunları ile uğraşan vekil olmadığını söylüyorlar.

Kaynak; http://www.hbsmedya.com/hbs-arastirma-sirketi-eylul-ayi-samsun-gundem-anketinde-onemli-bulgular-14137.html