Güncel
Giriş Tarihi : 03-10-2019 20:28   Güncelleme : 03-10-2019 20:34

ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİ  SİGARA BAĞIMLILIĞI VE ZARARLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME KONFERANSI YAPTI

Özel Medibafra Hastanesi tarafından sigara ve zararları hakkında personellerimizi bilgilendirmek amacıyla ‘Sigara veya Sağlık’ konulu konferans düzenlendi.

ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİ  SİGARA BAĞIMLILIĞI VE ZARARLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME KONFERANSI YAPTI

Konferans Salonu’ndaki etkinlikte, Samsun Halk Sağlığı Daire Başkanlığı Tütün ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Biriminden Dr. Elif ÖZKAYA, Sağlık Memuru Mehmet Levent SÜREK tütün bağımlılığı, sigara ve akciğer sağlığı, sigara ve kanser, bağımlılık tedavisi ile tütün bağımlılığı hakkında bilgi verdi.

Sigaranın milyonlarca insanı etkileyen yüzyılın en büyük salgını olduğunu ifade eden Dr. Elif ÖZKAYA “ Sigara içme oranı dünya genelinde giderek artmakta ve beraberinde bir çok sağlık problemini getirmektedir. Sigara içen aileler, çocuklarına rol model oluyor ve bu da salgının artmasına neden oluyor. Bu mücadeleyi kazanmak neden zor? Çünkü sigara, lisanslı bir katil. Sigara içildiği sırada çekilen nefesle birlikte dumanın içindeki bütün zararlı maddeler akciğere gidiyor. Bu nedenle sigaraya bağlı hastalıkların ağırlıklı olarak ilk ortaya çıktığı yerler, akciğerler ve solunum yolu oluyor. Başta akciğer kanseri olmak üzere birçok kanser türüne sebep oluyor” şeklinde konuştu.