Güncel
Giriş Tarihi : 11-10-2019 11:29   Güncelleme : 11-10-2019 11:47

Samsun Valisi Basın Mensuplarına Teşekkür Belgesi Verdi

Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs'ın 100'üncü Yılı etkinliklerine destek veren yerel basın mensuplarına teşekkür belgesi verdi.

Samsun Valisi Basın Mensuplarına Teşekkür Belgesi Verdi

Basın mensupları ile beraber olmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Vali Osman Kaymak, yaptığı açıklamasında, “Bildiğiniz gibi 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmalarının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Samsun’da birçok etkinlik yapıldı.  Etkinliklerimiz yılsonuna kadar devam ediyor. Etkinliklerimiz biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığımızın yayınladığı genelge ile 2023 yılına kadar devam edecek. Bu etkinliklerimiz 19 Mayıs günü doruğa ulaşmış oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız ve siyasi partilerin genel başkanları Samsun’a gelerek burada birlikte olmaları ve birlikte görüntü vermeleri yüzyıla yakışır bir görüntü olmuştu. Çok görkemli bir töreni başarılı bir şekilde geride bıraktık. Samsun olarak bu etkinliklerin yüzümüzün akıyla altından çıktık. Bu etkinliklerin Samsun’un tanıtımına da büyük katkıları oldu. Şüphesiz bu etkinlikleri yaparken bütün kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum temsilcileri ile ve sizlerle beraber ve birlikte olduk. 100 yılda bir gelen bu programlarda, bu projelerde ve bu etkinliklerde görev alan, haber yapan, Samsun’u tanıtan ve bu 100 yıl coşkusuna katılan siz değerli basın mensubu arkadaşlara bir hatıra olsun diye teşekkür belgesi vereceğiz.” dedi
Vali Osman Kaymak, konuşmasının ardından yaygın ve yerel basın temsilcilerine ‘Teşekkür Belgesi’ verdi. Basın mensubları ile günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.