Güncel
Giriş Tarihi : 05-11-2019 18:28

Kent Müzesi Büyük İlgi Gördü

Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi'nin katkılarıyla Samsun'da ilk kez Malazgirt İlkokulu'nda 'Yakın Geçmişe Işık Tutan Tarihimiz' konulu müze sınıf açıldı

 Kent Müzesi Büyük İlgi Gördü

Samsun'da Malazgirt İlkokulu 3-E sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan 'Yakın Geçmişe Işık Tutan Tarihimiz' konulu müze sınıf açıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi'nin de katkı verdiği müze büyük ilgi topladı.

Samsun'da ilk kez gerçekleşen müze sınıfın açılışına, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hıdır Okçu, Mevlüt Seyhan, Kent Müzesi Müdürü Nilgün Sarıçoban, Okul Müdürü Aydın Yırtıcı, öğretmenler ve veliler katıldı. Samsun'da ilk kez Malazgirt İlkokulu içerinde açılan müze sınıf, büyük beğeni topladı. 

Okul Müdürü Aydın Yırtıcı, katılanlara teşekkür etti. Yırtıcı, "Değerlerimizi öğrencilerimize güzel bir şekilde aktarmak istiyoruz. Bu çalışmanın yanı sıra öğrencilerimize bütün müzeleri gezdirmek istiyoruz. Kültürümüzün yaşantımıza yansımalarını  görmelerini istiyoruz. Çok güzel br müze oldu. Emeği geçen herkese, özellikle de öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
 
Samsun Kent Müzesi Müdürü Nilgün Sarıçoban ise 12 yıllık meslek hayatım boyunca ilk bir okulda müze sınıf oluşturulduğunu belirtti. Sarıçoban, "Kültürel bilincin oluşmasında öğretmenlerimizin bilinçlenmiş olması çok önemli. Müzeyi dışarı taşımak bizim için çok anlamlı. Kent müzesi nasıl açıldığında nasıl heyecan duyuyorsak bugün de aynı heyecanı yaşıyoruz" diye konuştu.