Güncel
Giriş Tarihi : 04-12-2019 12:57

Bafra'lı Üreticiler Konya'da Mevlana Türbesini Ziyaret Ettiler

Bafra Ziraat odası ve Bafra'lı Çiftçiler Antalya Growtech Fuarına Katıldılar.

Bafra'lı Üreticiler Konya'da Mevlana Türbesini Ziyaret Ettiler

Antalya Growtech Fuar gezisinin ardından Samsun'a dönen kafile Konya uğrayarak Mevlana'yı ziyaret ettiler.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner; Hemen hemen Her mahalleden olmak üzere 2 Otobüs 80 çiftçi ile birlikte 19 uncu Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Antalya Growtech Fuarını Üyelerimiz ve Çiftçilerimizle gezdik. Yıl boyunca çalışan ve üreten çiftçilerimiz için bu fuar gezisi ayrıca bir moral gezisi olmuştur. Çiftçilerimizi Bilinçlendirmek ve Üretimlerini Verimli Hale Getirerek Kazançlarını Artırmaları Konusunda Üreticilerimizin Yanında ve Her Zaman Destekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Başkan Tosuner; "Üreticilerimiz ile birlikte Konya Mevlana Türbesini ve Müzesine Böyle bir manevi gezi organize ettik" dedi.

Tosuner, Sözlerine şöyle devam etti; "Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol." diyerek hoşgörü ve kardeşlik öğretileriyle  bizlere günümüzde de ışık tutmaya devam eden Hz. Mevlana’yı Samsun - Bafra'lı Çiftçilerimiz ile birlikte ziyaret ederek Üreticilerimiz hoş bir vakit geçirmesine yardımcı olduk. Bafra Ziraat odası olarak, Bafra'daki üreticilerimize yönelik fırsat buldukça kültürel gezi ve etkinlikler düzenliyoruz" dedi.