Spor
Giriş Tarihi : 12-05-2020 14:23

Samsunspor'da Hedefler Büyük

Yılport Samsunspor FK Başkanı Yüksel Yıldırım, "Ertuğrul Sağlam çok başarılı ve bir o kadar da başarıya aç bir hoca. Bunu bilerek Samsunspor'a getirdik. Gelecek adına Ertuğrul hocamızı Samsunspor'un CEO'su yapmayı düşünüyorum" diye konuştu.

 Samsunspor'da Hedefler Büyük

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, katıldığı bir programda teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile ilgili çok önemli bir düşüncesini de dile getirdi. Kırmızı beyazlı ekibin patronu Yıldırım, "Ertuğrul Sağlam çok başarılı ve bir o kadar da başarıya aç bir hoca. Bunu bilerek Samsunspor'a getirdik. Gelecek adına Ertuğrul hocamızı Samsunspor'un CEO'su yapmayı düşünüyorum" diye konuştu. 

BÜYÜK HEDEFLERE OYNAYACAĞIZ

"Avrupa'daki birçok başarılı kulüple yakından ilgileniyoruz. Bizim asıl hedefimiz dünya çapında kardeş kulüpler yaratmak. Örnek olarak Portekiz'de Lizbon ve Porto gibi başarı odaklı kulüplerle ilişkilerimiz güçlü tutarak sürekli temas halinde olmayı planlıyoruz. Kalıcı başarıları olan ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir yönetim, altyapı, teknik ekip, oyuncu grubu ve taraftarıyla şahane bir bağ içerisinde olarak Türk futbol tarihine altın harflerle destanlar yazacağız.

CEO KİMDİR GÖREVİ NEDİR ? 

CEO (Chief Executive Officer), yönetim kurulundan aldığı hedefi gerçekleştirmek için strateji oluşturup uygulayan; şirketin bugününü yönetirken yarınını da planlayan ve yönetim kuruluna hesap veren kişidir. CEO, yöneticilerin yöneticisidir. Büyük şirketlerde yönetim kuruluyla icra kurulunun arasında bağlantıyı kuran kişidir. Yaygın anlayışa göre CEO’nun birinci görevi şirketi kâr ettirmektir. Bana göre bu eksik bir tanımdır. Çünkü şirketlerin varoluş sebebini sadece kâr etmeye indirgemek yüzeysel ve kısa vadeli bir bakış açısıdır.