Güncel
Giriş Tarihi : 18-05-2020 21:26   Güncelleme : 18-05-2020 21:49

Başkan Doğanses'ten 19 Mayıs mesajı

Anadolu kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Ahmet Doğanses 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:

Başkan Doğanses'ten 19 Mayıs mesajı

Başkan Doğanses; Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcını simgeleyen ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101.yılıdönünümünü büyük bir sevinçle ve kıvançla kutluyoruz. Samsun’da atılmış ve yakılan bağımsızlık meşalesi kısa zamanda tüm vatana yayılmıştır.

 TÜRK’ün hürriyet ve bağımsızlık aşkının sarsılmaz imanının kalesi olarak milletimize daima güç vermiştir. 19 Mayıs 1919 TÜRK milletinin yeniden doğduğu bir gündür , 19 Mayıs 1919 TÜRK’e biçilen kefenlerin yırtıldığı gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir. İşte 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yükselen bu ses TÜRK’ÜN Kurtuluş Savaşını başlatan bir sestir, dönemin devletlerinin Vatanımız üzerindeki hain hesaplarını boşa çıkaran bir harekattır, tüm işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil ve şanlı bir direniştir. 

Bu anlamlı günde verdiği bağımsızlık mücadelesiyle birçok millete örnek teşkil eden bir ulusun üyesi olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyor; birlik ve beraberlik içerisinde nice 19 Mayıs’lar yaşamayı temenni ediyorum.  Bu duygu ve düşüncelerimle 19 Mayıs 1919’un 101.yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ve değerli Dava arkadaşlarını, tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum.dedi