Spor
Giriş Tarihi : 02-06-2020 11:12   Güncelleme : 02-06-2020 11:12

Yılport Samsuspor'da transfer harekatı

Yeni sezonda stoper, sol bek, sağ ve sol kanat ile bir de forvet transferi yapması planlayan kırmızı beyazlı ekipte, çalışmalar büyük bir titizlikle devam ediyor.

Yılport Samsuspor'da transfer harekatı

Yılport Samsuspor'da transfer harekatı başladı. Birinci Lig'e yükselmesine kesin gözüyle bakılan kırmızı beyazlı ekipte teknik ekip, elini çabuk tutuyor. Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım'la her hafta Cuma günleri düzenli olarak video konferans sistemiyle toplantı yapan deneyimli teknik adam, hangi mevkiilere transfer istediğini söyledi. 

BÜYÜK TİTİZLİKLE YAPILIYOR

Sağlam'ın bu taktiğe göre 2 tane "kanat forvet" özelliği bulunan ve 1 tane yabancı "santrafor" transferi istediği öğrenildi. Sağlam böylece ileride oynayan 3 oyuncusunu da değiştirmeyi ya da alternatif isimler oluşturmayı planlıyor. Samsunspor'un teknik patronu, yabancı oyuncu hakkının bir tanesini kesinlikle stoper mevkisinde kullanmak istiyor. 

HANGİ MEVKİLERE BELLİ OLDU

Yetenekli yerli stoper az bulunduğundan, fizik gücü yüksek ve hızlı bir stoper transfer isteyen Ertuğrul Sağlam, ayrıca bu sezon Samsunspor'un tek kanayan bölgesi olan defansın soluna, tecrübeli ligi bilen iyi bir sol bek istediği öne sürüldü. Başkan Yıldırım'a bu isteklerini ileten Sağlam, Genel Menajer Mustafa Aztopal'la birlikte çalışmalara başladı. Toplamda 7-8 tane transfer yapmayı düşünen Kırmızı-Beyazlılar, bunlardan 5 tanesini olmazsa olmaz olarak görüyor.