Spor
Giriş Tarihi : 09-06-2020 12:42   Güncelleme : 09-06-2020 12:42

Samsunspor Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kararını Bekliyor

'12 Haziran tarihinde başlanacak denilen ligin 36 gün daha ileriye sarkıtılmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bunu zaman kazanmaya yönelik bir çaba olarak değerlendiriyoruz. ‘Oynanacak mı, oynanmayacak mı’ kararının da bir an önce açıklanmasını istiyoruz'

Samsunspor Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kararını Bekliyor

Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, bir kez daha İkinci Lig'in 18 Temmuz’da başlama kararının çok yanlış olduğunu söyledi. Aztopal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;  12 Haziran tarihinde başlanacak denilen ligin 36 gün daha ileriye sarkıtılmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bunu zaman kazanmaya yönelik bir çaba olarak değerlendiriyoruz. ‘Oynanacak mı, oynanmayacak mı’ kararının da bir an önce açıklanmasını istiyoruz. 

ZOR DURUMDA BIRAKILIYORUZ 

Çünkü bizde ona göre plan ve programlarımızı yapacağız. Bu ligin 18 Temmuz’da başlanmasının bize hiçbir faydası yok. Eksileri, artıları açısından bakarsanız birçok eksisi var. Gerçekten 18 Temmuz’da oynanacaksa benim seneye oynayacağım lig TFF 1. Lig ve rakiplerim neredeyse benden 1 ay önce ligi bitirmiş olacaklar. Bizden çok daha önce toplanıp kaynaşma ve kamp dönemlerini geçirmiş olacaklar. Her açıdan bize göre avantajlılar. Bizde de bir dezavantaj oluşturuyor”