Spor
Giriş Tarihi : 12-06-2020 09:48   Güncelleme : 12-06-2020 09:48

Recep Burak Radyospor'a Konuştu

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Samsunspor'un 24 yaşındaki stoperi Recep Burak Yılmaz, " Ben maçların tescil edilmesinden yanayım. Alt liglerde çoğu stadyumda ışıklandırma problemi var. Yaz aylarında nasıl futbol oynayacağız? Burada büyük problemler yaşanabilir" dedi.

Recep Burak Radyospor'a Konuştu

Kırmızı beyazlı ekibin genç stoperi Recep Burak Yılmaz, pandemi sebebiyle ara verilen TFF 2. Lig'in tescil edilmesi gerektiğini savundu. Yılmaz, "Koronavirüs yüzünden bir ara vermiştik ancak ben bugün Samsun'a döndüm. Testlerimizi yaptırdık ve sonucunu bekliyoruz. Ligimizin büyük ihtimalle tescil edileceği söyleniyor. Bizim şampiyonluğumuzun ilan edileceğini düşünüyorum. Şu anda 2. sıradaki takımla aramızda 10 puanlık bir fark var. Biz de kararı bekliyoruz" dedi. 

BÜYÜK SORUNLAR YAŞANACAK 

Yılmaz, "Pazartesi günü bir karar açıklanması bekleniyor. Net bir kararın açıklanması herkes için daha iyi olur. Bizim ligimizde imkanlar çok kısıtlı. Çok kötü durumda olan kulüpler var. Bizim ligimizde maçlara aktarmalı uçuşlarla giden kulüpler var. Böyle bir dönemde insanlarla iç içe olmamak lazım. Ben maçların tescil edilmesinden yanayım. Alt liglerde çoğu stadyumda ışıklandırma problemi var. Yaz aylarında nasıl futbol oynayacağız? Burada büyük problemler yaşanabilir" şeklinde konuştu.

Kaynak Meydannet